Pomóż nam wybrać Miejską Strefę Harmonii!

AKTUALNOŚCI | 30-07-2020
Przypominamy i zachęcamy do głosowania w plebiscycie na Miejską Strefę Harmonii. Wybierz razem z nami miejsce, które stanie się oazą ciszy i spokoju w dźwiękowym krajobrazie Szczecina!
Wspólnie z naszym partnerem, szczecińską firmą pAudio Technologies, sprawdziliśmy poziom hałasu w siedmiu zakątkach miasta. Teraz możecie pomóc nam wybrać miejsce, w którym stworzymy Miejską Strefę Harmonii. Umieścimy w nim specjalne oznaczenia oraz będziemy je animować, aby stało się przyjazne dla naszych uszu.

Szczecin szczególnie obfituje w zatopione w miejskiej tkance parki, skwery, place, a nawet całe leśne zespoły. Miejskie Strefy Harmonii to oazy, w których można schronić się przed wszechobecnym hałasem, odpocząć i nasycić oczy pięknem przyrody. Chcemy pokryć nimi całe miasto!

Zagłosuj, napisz najciekawsze uzasadnienie i zgarnij nagrodę! Dla trzech osób mamy bilety na koncerty oraz nasze filharmoniczne gadżety.

ZAGŁOSUJ

Laureatem pierwszej edycji został Staw Brodowski. Został on zrewitalizowany w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego i stał się ważnym miejscem na lokalnej mapie. Druga edycja plebiscytu to znów kilka starannie wybranych przez nas miejsc w Szczecinie. Które powinno zostać nową Miejską Strefą Harmonii?

Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu „Słyszę Dobre Dźwięki" - kampania edukacyjna dotycząca przeciwdziałania zanieczyszczeniu środowiska hałasem", dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Kampania „Słyszę dobre dźwięki” jest realizowana przez Filharmonię w Szczecinie przy wsparciu partnerów lokalnych i ogólnopolskich, w tym: Centrum Słuchu i Mowy MEDINCUS, Ecophon Saint-Gobain Sp. z o.o., Stowarzyszenia na Rzecz Lepszej Akustyki w Budynkach „Komfort ciszy”, pAudio Technologies Sp. z o.o., Firmy Beaton oraz Szkoły Podstawowej w Reczu i Publicznej Szkoły Podstawowej w Bezrzeczu – zwycięzców dwóch pierwszych edycji konkursu na szkolne strefy harmonii. Kampania „Słyszę dobre dźwięki” została doceniona i otrzymała patronaty honorowe Ministra Edukacji Narodowej, Izby Architektów RP oraz Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.

ODWIEDŹ STRONĘ KAMPANII SŁYSZĘ DOBRE DŹWIĘKI

01MAJsb, 19:00
MISTERIOSO | Filharmonia Szczecin OnlineFeelHarmony Quintet I Muzyka polskabezpłatna premiera online
02MAJnd, 19:00