Filharmonia rozbłyśnie 14 i 15 sierpnia

AKTUALNOŚCI | 12-08-2020
W najbliższy weekend, po zachodzie słońca, budynek Filharmonii oświetlony będzie inaczej, niż na co dzień. W piątek 14 sierpnia rozbłyśnie w barwach floating garden, jako część festiwalu Iluminacje Szczecin. W sobotę 15 sierpnia podświetlony zostanie w barwach narodowych, by symbolicznie uczcić setną rocznicę Bitwy Warszawskiej.
Filharmonia w Szczecinie od wielu lat stanowi miejsce przeżywania wspólnych emocji oraz ważnych momentów w życiu miasta, kraju i świata. Niejednokrotnie także włączaliśmy się w ogólnopolskie i ogólnoświatowe akcje podświetlając budynek w ich wiodących kolorach. Gesty te zawsze miały na celu zwrócenie uwagi szerokiego grona odbiorców na dany problem, kwestię społeczną bądź wydarzenia historyczne.

Szczecińskie iluminacje

Na co dzień Filharmonia świeci się na biało, a z okazji wyjątkowych okoliczności zmienia kolory adekwatnie do wydarzenia. Dlatego szczecińskiej Filharmonii nie mogło zabraknąć podczas Iluminacji Szczecin.

Iluminacje to nowy projekt eventowy w Szczecinie. Podczas nocnego spaceru przez centrum miasta można znaleźć architektoniczne perełki i niezwykłe aranżacje. Na taką wyjątkową przechadzkę zapraszamy szczecinian już 14 sierpnia. Zobaczcie, które miejsca nocą zyskują nowe życie dzięki oświetleniu. Na koniec spaceru w imieniu organizatorów zapraszamy na Łasztownię, gdzie pokaz zapewnią także dźwigozaury, na Wyspie Grodzkiej powstanie strefa żeglarska, a cały festiwal zakończy after party.

Więcej na Iluminacje Szczecin.

Setna rocznica Bitwy Warszawskiej

W najbliższą sobotę, 15 sierpnia, po zachodzie słońca zaświecimy z okazji przypadającej w tym roku 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej. Filharmonia na tę okazję przybierze barwy biało-czerwone.

Bitwa Warszawska, znana także jako Cud nad Wisłą, była decydująca dla wojny polsko-bolszewickiej (1919–1921) pomiędzy odrodzoną Rzeczpospolitą Polską (II RP), a Rosyjską Federacyjną Socjalistyczną Republiką Radziecką, dążącą do podboju europejskich państw i przekształcenia ich w republiki sowieckie. Bitwa ta ochroniła Zachód przed marszem Armii Czerwonej i zadecydowała o zachowaniu przez Polskę niepodległości. Stała się także największym polskim zwycięstwem militarnym XX wieku i jest dziś zaliczana do 18 najważniejszych bitew w dziejach świata.
01MAJsb, 19:00
MISTERIOSO | Filharmonia Szczecin OnlineFeelHarmony Quintet I Muzyka polskabezpłatna premiera online
02MAJnd, 19:00
BRILLANTE | Filharmonia Szczecin OnlineW starym kiniebezpłatna premiera online