Zaczarowana królewna - premiera teledysku i nowa płyta z Małgorzatą Walewską

AKTUALNOŚCI | 09-11-2020
Najnowszej płyty szczecińskich filharmoników „Mieczysław Karłowicz - Pieśni" można już posłuchać poprzez platformy streamingowe. My zaś dziś prezentujemy teledysk do utworu „Zaczarowana królewna”, który w piękny sposób pokazuje prace przy nagraniach. Swoim niesamowitym głosem zaś zaczarowuje słuchaczy Małgorzata Walewska.

Czwarta płyta z muzyką Karłowicza

Płyta „Mieczysław Karłowicz - Pieśni" [2020] to już czwarta płyta zawierająca kompozycje Mieczysława Karłowicza wydana przez Filharmonię w Szczecinie. Albumu można już znaleźć na platformach streamingowych.

POSŁUCHAJ PŁYTY „MIECZYSŁAW KARŁOWICZ - PIEŚNI”

Na płycie Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii w Szczecinie poprowadził jeden z najbardziej utalentowanych skandynawskich dyrygentów – Rune Bergmann. Za orkiestracje zaś, siedemnastu z dwudziestu dwóch zachowanych do dziś utworów pisanych pierwotnie na głos i fortepian, odpowiada kompozytor Piotr Moss. Orkiestrze towarzyszy światowej sławy solistka, pierwsza dama polskiej sceny operowej – Małgorzata Walewska.

Premiera teledysku

Interpretacja, obdarzonej przejmującym mezzosopranem dramatycznym, artystki tchnęła w utwory Karłowicza świeżość i lekkość, jednocześnie zachowując charakterystyczny młodopolski nastrój melancholii.

ZOBACZ TELEDYSK DO UTWORU „ZACZAROWANA KRÓLEWNA”

Prezentujemy dziś teledysk do utworu „Zaczarowana królewna”, który w piękny sposób pokazuje prace związane z nagraniami płyty. Małgorzata Walewska, niczym tytułowa zaczarowana królewna, z towarzyszeniem orkiestry w magiczny sposób przenosi słuchaczy do świata pełnego najpiękniejszej muzyki pisanej do słów wiersza Adama Asnyka.
Lipiec 2021
05LIPpn, 18:00
Filharmonia Szczecin OnlineJorge Luis Valcarcel Gregorio | Jubileusz artystycznybezpłatna premiera online
05LIPpn, 21:00