Galeria Poziom 4.

Bartosz Sikorski w Filharmonii - zobacz online oprowadzanie po wystawie

AKTUALNOŚCI | 02-12-2020
Filharmonia w Szczecinie wraz z TRAFO Trafostacją Sztuki w Szczecinie i Akademią Sztuki zapraszają na nietypowy wernisaż połączony z oprowadzaniem kuratorskim. Prace Bartosza Sikorskiego w ramach wystawy „Reboot Cyfrozaura” zaprezentujemy 3 grudnia o godzinie 19:30 na kanałach Filharmonii w serwisach Facebook i YouTube.
Twórczość Bartosza Sikorskiego jest wynikiem ścisłych związków muzyki i sztuk wizualnych. Prace Sikorskiego są rezultatem rozpoznania i rozumienia podobnej struktury utworu dźwiękowego czy wizualnego oraz sposobów ich powstawania, np. podobieństwa kładzenia włosia pędzla malującego wertykalne płaszczyzny obrazów do włosia smyczka wydobywającego dźwięk z kontrabasu.

Na wystawie „Reboot Cyfrozaura” zaprezentowane zostaną poliptyki układające się w instalacje, złożone z „podpierających ścianę" obrazów - totemów, kompozycji dźwiękowych, instalacji sound-artowych i projekcji wideo, dźwiękowe instalacje, z premierową na wystawie Kanalizacją tłumioną (24 kanały) - ruchomym klastrem na skali mikrotonowej.

Bartosz Sikorski (ur. 1974) - artysta wizualny używający różnych mediów, kompozytor, kontrabasista. Studiował w Akademii Sztuk w Berlinie (Universität der Künste) i Akademii Orkiestry Berlińskich Filharmoników (Orchester-Akademie der Berliner Philharmoniker) oraz w Akademii Sztuk Pięknych w Wiedniu (Akademie der bildenden Künste in Wien - dyplom w 2012 roku). Od 2000 roku członek zespołu okiestry Filharmoników Wiedeńskich (Wiener Philharmoniker). Od 2012 roku prowadzi w Wiedniu niezależną przestrzeń sztuki współczesnej atelier SUTERENA. Urodził się w Bytomiu. Mieszka i pracuje w Wiedniu.

Wernisaż odbędzie się w formule online. Na spotkanie z artystą zapraszamy w środę 3 grudnia o godzinie 19:30 na kanały Filharmonii w serwisach Facebook i YouTube.

Wystawa w Galerii Poziom 4. w Filharmonii w Szczecinie będzie gościć do 24 stycznia 2021 r. O szczegółach dotyczących dostępności galerii będziemy informować na bieżąco w zależności od zmieniających się wytycznych związanych z zagrożeniem epidemicznym.

Organizator: Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie
Współorganizatorzy: TRAFO Trafostacja Sztuki w Szczecinie, Akademia Sztuki w Szczecinie
Partner: Austriackie Forum Kultury

Kurator wystawy: Stanisław Ruksza