BRILLANTE

Pommersche Musikgeschichte czyli Muzyczna historia Pomorza

AKTUALNOŚCI | 18-12-2020
Najstarsze zachowane utwory z obszaru Pomorza, ale w zupełnie nowej i współczesnej odsłonie, usłyszymy po raz kolejny 27 grudnia o godzinie 19:00. „Pieśni Wisława z Rugii” w wykonaniu Andrzeja Lamperta i naszej orkiestry będzie będzie można zobaczyć na naszym nowym niemieckojęzycznym Facebooku - Philharmonie in Szczecin.
„Pieśni Wisława z Rugii” to najstarsze zachowane utwory muzyczne z obszaru Pomorza. Przetrwały do naszych czasów w postaci manuskryptu, przechowywanego w bibliotece uniwersyteckiej w Jenie. Ich autor to słowiański książę żyjący w latach 1265–1325, władający Rugią i okolicami. Po jego melodie i teksty sięgnęli kompozytor i aranżer Jakub Kraszewski oraz prof. Paweł Pieńkowski. Stworzyli oni nowe opracowania pieśni w języku polskim i z towarzyszeniem zaskakującego składu orkiestrowego.

Zapraszamy już 27 grudnia o godzinie 19:00 na bezpłatną transmisję nowym niemieckojęzycznym Facebooku - Philharmonie in Szczecin.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z at. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych, w ramach programu „Zamówienia kompozytorskie”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.
01MAJsb, 19:00
MISTERIOSO | Filharmonia Szczecin OnlineFeelHarmony Quintet I Muzyka polskabezpłatna premiera online
02MAJnd, 19:00
BRILLANTE | Filharmonia Szczecin OnlineW starym kiniebezpłatna premiera online