Filharmonia Szczecin Online

Sylwester 2020 - przeżyjmy to jeszcze raz

AKTUALNOŚCI | 05-01-2021
W piątek 8 stycznia o godzinie 19:00 zapraszamy na nasze kanały w serwisach Facebook i YouTube, gdzie zaprezentujemy najlepsze muzyczne fragmenty sylwestrowego koncertu. W wykonaniu Szczecin Philharmonic Big Band i ich gości usłyszymy m.in. „The way you look tonight”, „Moon River”, czy „Night in Tunisia”.
Jeden z najlepszych muzycznych składów w naszym mieście - Szczecin Philharmonic Big Band powstał we wrześniu 2017 roku z inicjatywy Igora Puszkara, puzonisty Orkiestry Symfonicznej Filharmonii w Szczecinie. Muzycy, na co dzień grający muzykę klasyczną, podjęli wyzwanie zmierzenia się z repertuarem lżejszym, niekoniecznie łatwiejszym w wykonaniu.

Bywalcy Filharmonii znają nasz big band z żywiołowych i pełnych muzycznego temperamentu koncertów. W minionym roku pozostali mieli okazję poznać ich bez wychodzenia z domu, dzięki świątecznej płycie, którą nagrał zespół, ale też dzięki sylwestrowemu koncertowi.

W ostatni wieczór roku bawiliśmy się przy przebojach światowego jazzu w wykonaniu Szczecin Philharmonic Big Band oraz gości - trębacza Roberta Majewskiego, saksofonisty Macieja Sikały oraz perkusisty Cezarego Konrada.

Dziś zapraszamy wszystkich Państwa na muzyczną niespodziankę, którą przygotowaliśmy wraz z muzykami. W piątek 8 stycznia o godzinie 19:00 zapraszamy na bezpłatną premierę online, podczas której zobaczymy najlepsze fragmenty koncertu sylwestrowego właśnie!

Na kanałach Filharmonii w serwisach Facebook i YouTube usłyszymy i zobaczymy wykonania takich hitów jak „Moon River”, „Georgia On My Mind”, „The way you look tonight”, czy „Night in Tunisia”.

Wszystkim spragnionym większej dawki jazzowego brzmienia przypominamy zaś, że pełna wersja koncertu jest dostępna w archiwum VOD na livefilharmonia.szczecin.pl. Dostęp do serwisu kosztuje 10/20 zł.
01MAJsb, 19:00
MISTERIOSO | Filharmonia Szczecin OnlineFeelHarmony Quintet I Muzyka polskabezpłatna premiera online
02MAJnd, 19:00
BRILLANTE | Filharmonia Szczecin OnlineW starym kiniebezpłatna premiera online