GRANDIOSO, ESPRESSIVO

Koncerty z udziałem publiczności do 28 marca

AKTUALNOŚCI | 11-03-2021
Koncert orkiestry pod dyrekcją Rune Bergmanna oraz jazzowy wieczór z RGG Trio to wydarzenia w drugiej połowie marca, podczas których będziemy mogli spotkać się osobiście. 20 i 26 marca zapraszamy na koncerty z udziałem publiczności. Sprzedaż biletów rusza 12 marca.

Koncerty z udziałem publiczności w marcu

Zgodnie z najnowszymi wytycznymi rządu wydarzenia z udziałem publiczności będą mogły odbywać się do 28 marca. Mamy zaplanowane kolejne koncerty, jesteśmy przygotowani i cieszymy się, że będziemy mogli przywitać melomanów na kolejnych wydarzeniach w złotej sali.

Zapraszamy także na platformę streamingową LiveFilharmonia.szczecin.pl, gdzie nieprzerwanie będziemy mieli dla Państwa kolejne muzyczne premiery i bogate archiwum koncertów.

RGG Trio I Szymanowski

„Szymanowski” to specjalny projekt koncertowy poświęcony twórczości Karola Szymanowskiego, uznawanego obok Fryderyka Chopina za jednego z najwybitniejszych polskich kompozytorów. Kontekst „Szymanowskiego” według RGG to muzyka programowa i kontemplacyjna, skierowana nie tylko do znawców twórczości kompozytora, lecz do każdego, kto jest w stanie odnaleźć piękno melodii i harmonii bez poddawania materiału naukowym analizom. Składa się ona z mazurków, wariacji, preludiów i innych form, z których motywy zostały splecione nicią kompozycyjną RGG.

Zapraszamy w sobotę 20 marca o godzinie 19:00 na koncert z udziałem publiczności. Bilety w cenie 25-55 zł.

Penderecki | Beethoven | Strawiński

Rune Bergmann pokaże kunszt wykonawczy i interpretacyjny naszych sekcji smyczkowych. Chociaż Krzysztof Penderecki podkreślał, że to ludzki głos jest najważniejszym instrumentem, nie mniejszą wagę przykładał do brzmienia instrumentów smyczkowych. Wiele spośród najsłynniejszych dzieł przeznaczonych jest właśnie na ten skład orkiestry, jak „Tren ofiarom Hiroszimy” czy „Polymorphia”. Utwory, które Państwu zaprezentujemy, to wybór dzieł nawiązujących swoją stylistyką do muzyki dawnej. Nie inaczej jest w przypadku „Romanz” Beethovena. Tą samą drogą podążył Igor Strawiński, komponując koncert „Dumbarton Oaks”, którym składa hołd Bachowi i jego „Koncertom brandemburskim”.

Zapraszamy 26 marca o godzinie 19:00 na koncert z udziałem publiczności. Bilety w cenie 25-35 zł.

Sprzedaż biletów i procedury bezpieczeństwa

Bilety na koncerty 20 i 26 marca będą dostępne w sprzedaży od 12 marca. O godzinie 13:00 ruszy sprzedaż stacjonarna, a o godzinie 15:00 internetowa.

Kasa Filharmonii będzie czynna:
  • od wtorku do czwartku w godz. 13:00-18:00
  • w piątki w godz. 13:00-20:00

Przypominamy, że osoby przebywające na terenie Filharmonii zobowiązane są do przestrzegania Procedury bezpieczeństwa dla uczestników wydarzeń/gości Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie w trakcie epidemii SARS-CoV-2. Pełną treść, z którą należy się zapoznać, znajdą Państwo TUTAJ.

01MAJsb, 19:00
MISTERIOSO | Filharmonia Szczecin OnlineFeelHarmony Quintet I Muzyka polskabezpłatna premiera online
02MAJnd, 19:00
BRILLANTE | Filharmonia Szczecin OnlineW starym kiniebezpłatna premiera online