Premiera płyty „I żyli długo i w Szczecinie 2”

AKTUALNOŚCI | 22-03-2021
Już jest! Długo wyczekiwana, jeszcze ciepła i będąca godną kontynuacją swojej poprzedniczki płyta "I żyli długo i w Szczecinie 2" trafiła na półki naszego sklepu. Nagranie zawiera 12 nowych piosenek, które opisują najpiękniejsze miasto w Polsce i osoby z nim związane.
Płytę można kupić za pośrednictwem naszej strony internetowej tutaj. Wydawnictwa szukaj także w ulubionych serwisach muzycznych.

Album „I żyli długo i w Szczecinie 2” to druga odsłona najpiękniejszych piosenek o Szczecinie, nie tylko dla dzieci. Wszystkie utwory nagrała Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie z towarzyszeniem sekcji rytmicznej i utalentowanych młodych wokalistów, wyłonionych w castingu w lutym 2020 r.

Piosenka „Pierwszy dzień” w wykonaniu zaledwie dziesięcioletniej Hani Ferfet to obraz Szczecina w oczach dziewczynki, która trafia do zrujnowanego miasta tuż po wojnie. Przepiękną balladę o skrzypku i żeglarzu Janie Waraczewskim, któremu zawdzięczamy budynek nowej Filharmonii, wzruszająco i lirycznie zaśpiewała Martyna Ćwik z Koszalina. Kacper Koster, który nie tylko doskonale śpiewa, ale i tańczy, brawurowo wykonał kolejny „kulinarny” hit, czyli piosenkę o paprykarzu. O tym, że pochodzimy z różnych miast, ale w Szczecinie każdy czuje się jak w domu, śpiewa licealistka Daria Zając. Szczecin słynie ze sławnych i sprawczych kobiet – marsz na ich cześć zaśpiewała Eryka Wieleba ze Stargardu. „Swoją” piosenkę ma też najstarsze kino na świecie – balladę o kinie „Pionier” zaśpiewał indywidualista Jeremiasz Przybyliński.

Na płycie znalazło się też miejsce dla rapowanej opowieści o szczecińskich dzielnicach, piosenki – hymnu dla kibiców piłkarskiego klubu „Pogoń Szczecin” z cytatami ze znanych westernów, a nawet dla zwariowanego utworu o …szczecińskich słowach, czyli o slangu typowym dla tego miasta.

Tematy do nowych piosenek o Szczecinie zostały wybrane przez samych mieszkańców miasta, w ogłoszonym przez Filharmonię plebiscycie. Piękne, bajkowe, przywodzące na myśl hollywoodzkie hity muzyki filmowej utwory skomponowane i zaaranżowane przez Mateusza Czarnowskiego to wartościowa, rozwijająca wyobraźnię muzyka dla wszystkich pokoleń – dzieci, rodziców i dziadków. Autorką wszystkich tekstów na płycie – mądrych, zabawnych, a przede wszystkim inspirujących do rodzinnego tropienia dziejów Szczecina - jest Agata Kolasińska.

Zobacz teledysk do utworu „Pierwszy dzień” – Hania Ferfet i Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie:

Zobacz koncert z udziałem młodych wokalistów:

Obejrzyj reportaż, jak powstawała płyta:

Lipiec 2021
05LIPpn, 18:00
Filharmonia Szczecin OnlineJorge Luis Valcarcel Gregorio | Jubileusz artystycznybezpłatna premiera online
05LIPpn, 21:00
SOUNDLAB | Filharmonia Szczecin OnlineWeiss Video Orchestra | Part 1bezpłatna premiera online
09LIPpt, 19:00
FILM-HARMONY | LiveFilharmoniaMuzyka Antoniego Komasy-Łazarkiewiczanowość VOD
10LIPsb, 19:00
Filharmonia Szczecin OnlineFilharmonicy kameralnie I Szczecin Brass Quintet bezpłatna premiera online