PIANOFORTE

Hipnotyzujący i władczy król fortepianu z Rosji

AKTUELLES | 12-02-2019
Krytycy jego występy określają jako czarujące, hipnotyzujące, władcze, a koncerty nazywają wielkimi muzycznymi doświadczeniami, a publiczność „pada mu do stóp" i długo po zakończeniu koncertów nie pozwala zejść ze sceny. Denis Kozhukhin, jeden z największych pianistów swojego pokolenia, już wkrótce oczaruje także szczecińską publiczność.
Odkąd w wieku zaledwie 23 lat zdobył Pierwszą Nagrodę na Konkursie Królowej Elżbiety w Brukseli (2010), Denis Kozhukhin szybko zyskał wspaniałą reputację i pojawił się już na wielu najbardziej prestiżowych festiwalach i salach koncertowych. Występował z czołowymi orkiestrami międzynarodowymi, takimi jak: Royal Concertgebouw Orchestra, London Symphony, Staatskapelle Berlin, Chicago Symphony, London Philharmonic, Philharmonia Orchestra, Philadelphia Orchestra, San Francisco Symphony, Mahler Chamber Orchestra, HR-Sinfonieorchester czy Vienna Symphony. Ma też za sobą debiut z London Symphony Orchestra i Sir Simonem Rattle.

Koncerty z orkiestrami to jednak tylko fragment jego artystycznej działalności. Wraz z podpisaniem kontraktu na wyłączność z wytwórnią Pentatone Denis Kozhukhin znalazł się w kręgu najlepszych wykonawców młodej generacji, takich jak skrzypaczka Arabella Steinbacher i wiolonczelista Johannes Moser. Kozhukhin to także zapalony muzyk kameralny i często zapraszany jest na najbardziej renomowane festiwale.

„Interpretacja Kozhukhina była jednym z wielkich muzycznych doświadczeń mojego życia. [...] To był rozpaczliwie poruszający moment, gdy melodia centralna sama się rozwiązała i wzniosła się niosąc serce i duszę. To był Liszt, poeta, prawdziwy duch romantyzmu, a Kozhukhin zabrał nas w lot, który w sali koncertowej rzadko się zdarza". [Michael Mor]

Jego występy określane są przez krytyków jako „czarujące", „władcze" i „hipnotyzujące". Technicznie nieskazitelny, Denis Kozhukhin mądrze łączy w sobie błyskotliwość i moc swojej gry z mistrzowskim wyczuciem formy, dojrzałości i wyjątkowej wrażliwości. Jednocześnie naturalność, z jaką wykonuje nawet najbardziej skomplikowane utwory sprawia, że publiczności nie pozostaje nic innego jak dać się ponieść czarom i hipnozie, jakie serwuje artysta.

Recital Laureaci Konkursów | Denis Kozukhin już 20 lutego o godz. 19:00 w Filharmonii w Szczecinie.
Bilety w cenie 20-40 zł do nabycia w kasie FIlharmonii lub na filharmonia.szczecin.pl.
01JUNDi, 11:00
05JUNSa, 11:00
05JUNSa, 19:00
BRILLANTE | LiveFilharmoniaKrzysztof Herdzin & Motion TrioKonzert mit Publikum / kostenpflichtige Online-Übertragung