Akcja społeczna Słyszę Dobre Dźwięki 2017-2018

W pierwszy dzień wiosny gramy o ton

AKTUELLES | 04-03-2019
Jak najlepiej przywitać wiosnę? Przeganiając złe moce i znajdując ukojenie w odgłosach natury. Jednak co zrobić, gdy zewsząd otacza nas wszędobylski niszczycielski hałas? W obliczu tego wyzwania staną uczestnicy gry edukacyjnej “Gra o ton”. Zadaniem dzieci będzie pokonanie współczesnego “potwora”, jakim jest hałas.
Hałas jest jednym z najpoważniejszych problemów obniżających jakość życia w Europie. Wpływa negatywnie na zdrowie i funkcjonowanie człowieka, a zanieczyszczenie hałasem stanowi jedno z największych zagrożeń dla środowiska. Temat hałasu, jako wyzwania przyszłości i teraźniejszości, Filharmonia podejmuje w kampanii “Słyszę dobre dźwięki” już od 2016 r. Jednym z elementów kampanii jest gra edukacyjna, której celem jest umożliwienie uczniom, poprzez praktyczne działania i aktywności, zdobycie wiedzy o możliwych sposobach przeciwdziałania hałasowi, jak również rozwój kompetencji muzycznych.

“Gra o ton”, trzecia już odsłona uczniowskich zmagań z hałasem, rozegra się w czwartek, 21 marca w Filharmonii.

Do gry zapraszamy uczniów klas V-VI szkół podstawowych wraz z opiekunami. Zgłaszać się mogą zespoły klasy z opiekunem lub zespoły 12-stu uczniów z opiekunem.

Zgłoszenia grup (klasy wraz z opiekunem lub zespoły 12-osobowe z opiekunem) należy wysyłać na adres e-mail: a.bialy@filharmonia.szczecin.pl w tytule wpisując „Gra o ton”. W treści e-maila prosimy podać nazwę i adres szkoły, ilość osób w grupie, imiona i nazwiska oraz numery telefonu opiekunów.

Liczba uczestników jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Jeżeli ciekawi Was, jak wyglądała zeszłoroczna rywalizacja, zobaczcie nasz film :)

Partnerzy gry:
  • Baw się i Buduj
  • Musica Sedina
  • Stowarzyszenie Akademia Komunikacji Społecznej
  • Zespół Wokalny Tam i Owo
  • Zespół Szkół Muzycznych im. Feliksa Nowowiejskiego

“Gra o ton" odbywa się w ramach projektu „Słyszę Dobre Dźwięki - kampanii edukacyjnej dotyczącej przeciwdziałania zanieczyszczeniu środowiska hałasem, dofinansowanej ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

“Gra o ton" realizowana jest w ramach kampanii „Słyszę dobre dźwięki” przez Filharmonię w Szczecinie przy wsparciu partnerów lokalnych i ogólnopolskich, w tym: Centrum Słuchu i Mowy MEDINCUS, Ecophon Saint-Gobain Sp. z o.o., Stowarzyszenia na Rzecz Lepszej Akustyki w Budynkach „Komfort ciszy”, pAudio Technologies Sp. z o.o. czy Szkoły Podstawowej w Reczu - zwycięzcy I edycji konkursu na szkolne strefy harmonii.

Kampania „Słyszę dobre dźwięki” została doceniona i otrzymała patronaty honorowe Ministra Edukacji Narodowej, Izby Architektów RP oraz Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.

W Filharmonii jak w ulu
01-03-2019 15:19
Mai 2021
01MAISa, 19:00