Akcja społeczna Słyszę Dobre Dźwięki 2017-2018

Znamy laureatów konkursu na szkolne strefy harmonii

AKTUELLES | 14-03-2019
Kolejna edycja konkursu na szkolne strefy harmonii rozstrzygnięta. Znamy zwycięzców!
Szkolne strefy harmonii to miejsca, w których uczniowie mogą odpocząć w czasie przerwy, zjeść w spokoju drugie śniadanie, posłuchać dobrych dźwięków, ale przede wszystkim - uciec od hałasu. Zainspirowani pomysłem Pawła Kornicza, nauczyciela muzyki w S.P. nr 35 w Szczecinie i twórcy strefy harmonii w tej szkole, postanowiliśmy ogłosić drugą już edycję konkursu dla szkół podstawowych, w ramach którego prosiliśmy o zaprezentowanie własnego pomysłu na taką strefę.

Spośród wszystkich zgłoszeń komisja konkursowa w składzie: Dorota Serwa (Dyrektor Filharmonii w Szczecinie), Paweł Kornicz oraz Kinga Rabińska (koordynatorka kampanii „Słyszę dobre dźwięki” realizowanej przez Filharmonię w Szczecinie), nagrodziła następujące szkoły:

I miejsce:. Publiczną Szkołę Podstawową w Bezrzeczu za „Cicharmonię” (opiekunka strefy: Paulina Bednarek)

II miejsce: Zespół Szkół w Kołbaczu za „Strefę harmonii” (opiekunka strefy: Jolanta Ślęzak)

III miejsce: Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I st. im. prof. Marka Jasińskiego w Szczecinie za „Strefę harmonii” (opiekunka strefy: Anna Jasiulewicz)

Komisja konkursowa zdecydowała się też przyznać dwa wyróżnienia:
  • dla Szkoły Podstawowej nr 53 im. Fryderyka Chopina w Szczecinie (opiekunka strefy: Inga Żelwis)
  • i dla Szkoły Podstawowej nr 41 z Oddziałami Integracyjnymi w Szczecinie.
Ta ostatnia wyróżniona placówka zgłosiła dwie strefy harmonii, postanowiliśmy nagrodzić je jako wspólne działania szkoły (opiekunki stref: Alicja Siebuła, Anna Kaduszkiewicz, Edyta Koperska)

Laureatom serdecznie gratulujemy. Już w kwietniu spotkamy się w wyjątkowym gmachu Filharmonii, by oficjalnie zaprezentować zwycięskie strefy oraz wręczyć nagrody, w tym sprzęt i wydawnictwa muzyczne ufundowane przez Filharmonię im. M. Karłowicza w Szczecinie i partnerów konkursu, w tym materiały do dalszego wyciszania zwycięskiej strefy, ufundowane przez firmę ECOPHON. Zdobywca I miejsca, Publiczna Szkoła Podstawowa w Bezrzeczu, otrzyma także tytuł partnera kampanii „Słyszę dobre dźwięki”, organizowanej przez Filharmonię w Szczecinie.

Wielkie gratulacje należą się wszystkim szkołom, które wzięły udział w konkursie – jesteście inspiracją do działań, które nie tylko ulepszają szkolną przestrzeń, ale też pozytywnie wpływają na koncentrację i samopoczucie uczniów!

Konkurs na szkolne strefy harmonii jest częścią kampanii „Słyszę dobre dźwięki”, którą Filharmonia w Szczecinie realizuje od 2016 roku. Warto śledzić stronę internetową Filharmonii w Szczecinie tutajkampanii SDD tutaj, gdzie pojawiają się informacje o kolejnych konkursach i działaniach skierowanych do uczniów i nauczycieli, a także dyrektorów szkół. A już 21 marca spotykamy się w Filharmonii przy ul. Małopolskiej 48 w Szczecinie, gdzie wspólnie z uczniami klas 5-6 szkół podstawowych będziemy walczyć ze smokiem Hałasem. Więcej o naszej „Grze o ton” tutaj.

Druga edycja konkursu na szkolne strefy harmonii odbywa się w ramach projektu „Słyszę Dobre Dźwięki - kampania edukacyjna dotycząca przeciwdziałania zanieczyszczeniu środowiska hałasem", dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

ORGANIZATOR KAMPANII: Filharmonia im. M. Karłowicza w Szczecinie
PARTNERZY KAMPANII: ECOPHON, Stowarzyszenie Na Rzecz Lepszej Akustyki w Budynkach „Komfort Ciszy”, Zachodniopomorskie Centrum Słuchu i Mowy „Medincus”, pAudio Technologies Sp. z o.o., Szkoła Podstawowa w Reczu
PATRONAT HONOROWY NAD KAMPANIĄ: Izba Architektów RP, Minister Edukacji Narodowej, Zachodniopomorski Kurator Oświaty

Konkurs na szkolne strefy harmonii zainspirowany został działaniami Pawła Kornicza, nauczyciela muzyki w S.P. nr 35 w Szczecinie i twórcy strefy harmonii w tej szkole.
Mai 2021
01MAISa, 19:00
MISTERIOSO | Filharmonia Szczecin OnlineFeelHarmony Quintet I Polnische Musik Kostenlose Online-Premiere
02MAISo, 19:00