Filharmonia w Szczecinie zaświeci dla Białorusi

AKTUELLES | 10-09-2020
W czwartek 10 września od godziny 21:00 oraz w weekend 12-13 września od godziny 19:00 Filharmonia w Szczecinie rozbłyśnie barwami historycznej białoruskiej flagi. Będzie to symboliczny gest solidarności z naszymi wschodnimi sąsiadami w ramach wydarzeń Przeglądu Teatrów Małych Form KONTRAPUNKT oraz międzynarodowej akcji #lightforbelarus.
Filharmonia w Szczecinie niejednokrotnie już włączała się w ogólnopolskie i ogólnoświatowe akcje podświetlając budynek w ich wiodących kolorach. Gesty te zawsze miały na celu zwrócenie uwagi szerokiego grona odbiorców na dany problem bądź kwestię społeczną.

W czwartek 10 września, podświetlimy budynek w barwach biało-czerwono-białych. Iluminacja budynku będzie elementem towarzyszącym podczas spektaklu plenerowego „Carmen Funebre” w wykonaniu Teatru Biuro Podróży z Poznania. Spektakl odbędzie się na sąsiadującym w Filharmonią placu Solidarności i będzie częścią 55. Przeglądu Teatrów Małych Form KONTRAPUNKT.

W weekend 12 – 13 września - w geście solidarności z naszymi wschodnimi sąsiadami, w ramach akcji #lightforbelarus - w barwach historycznej flagi Białorusi (biało-czerwono-białej) wieczorami rozświetlona zostanie elewacja FIlharmonii w Szczecinie oraz inne budynki instytucji kultury i obiekty publiczne. Akcja #lightforbelarus ma zasięg ogólnoświatowy i wezmą w niej udział Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Instytut Adama Mickiewicza, Narodowe Centrum Kultury oraz instytucje partnerskie w kraju i zagranicą.

Mai 2021
01MAISa, 19:00
MISTERIOSO | Filharmonia Szczecin OnlineFeelHarmony Quintet I Muzyka polskaKostenlose Online-Premiere
02MAISo, 19:00