MDF Festival 2020 MUSIC.DESIGN.FORM

Obrazowa muzyka Ludovico Einaudiego

AKTUELLES | 22-09-2020
Jego muzyka wykorzystywana była w takich hitach filmowych jak „Nietykalni”, „Joaquin Phoenix. Jestem, jaki jestem” czy „Czarny łabędź”. 25 września o godzinie 19:00 podczas pierwszego z trzech koncertów na MUSIC.DESIGN.FORM Festival usłuszymy kompozycje Ludovico Einaudiego z płyty „Divernire”, które przeniosą nas muzycznie... w góry. Na scenie zobaczymy orkiestrę pod dyrekcją Christiana Schumanna i pianistkę Zuzannę Całkę. W związku z transmisją koncertu na livefilharmonia.szczecin.pl uprzejmie prosimy o wcześniejsze przybycie do Filharmonii i zajęcie miejsc na sali do godziny 18:50.

Filmowa twórczość Einaudiego

Na początku swojej kariery Ludovico Einaudi komponował wyłącznie muzykę klasyczną, ale z czasem dołączał do niej elementy folku, popu i rocka, co znacznie wpłynęło na popularność jego twórczości. Jego utwory zaczęły być wykorzystywane w wielu znanych i nagradzanych filmach takich jak „Nietykalni”, „Joaquin Phoenix. Jestem, jaki jestem”, „Mama”, „J. Edgar”, „Źródło nadziei”, „Czarny łabędź”, „To właśnie Anglia” i wielu innych. Einaudi skomponował także muzykę do znanego miniserialu serialu „Doktor Żywago”.

Koncert na MDF Festival

„Divernire” - siódmy album studyjny kompozytora, z którego utwory usłyszymy 25 września o godzinie 19:00 podczas koncertu w ramach MUSIC.DESIGN.FORM Festival - to muzyka spójna i emocjonująca, przez wielu określana jako najlepsza z całego minimalistycznego ruchu.

Utwory Ludovico Einaudiego inspirowane były obrazami dziewiętnastowiecznego szwajcarskiego artysty Giovanniego Segantiniego, przedstawiawiającymi górską scenerię miejscowości Soglio. Tytułowa kompozycja „Divernire” miała zaś swoją premierę w Dolomitach, na tle pasma górskiego Pale di San Martino.

W złotej sali (oraz online!) "Divenire" zabrzmi w pełnej krasie. W ten niezwykły świat przeniosą nas Zuzanna Całka - wielokrotnie nagradzana warszawska pianistka i kompozytorka - oraz muzycy naszej Orkiestry. Koncert poprowadzi Christian Schumann - nowoczesny, niezwykle charyzmatyczny dyrygent o wielu obliczach, z powodzeniem wykonujący wielką symfonikę, operę czy muzykę współczesną i filmową.

Zapraszamy 25 września o godzinie 19:00 na koncert Einaudi | Divenire. Koncert będzie można zobaczyć osobiście bądź za pośrednictwem platformy livefilharmonia.szczecin.pl.

Bilety w cenie 25-55 zł można kupić na filharmonia.szczecin.pl.
Bilety na transmisję online w cenie 10/20 zł można kupić na livefilharmonia.szczecin.pl.

W związku z transmisją koncertu na livefilharmonia.szczecin.pl uprzejmie prosimy o wcześniejsze przybycie do Filharmonii i zajęcie miejsc na sali do godziny 18:50.

01JUNDi, 11:00
05JUNSa, 11:00
05JUNSa, 19:00
BRILLANTE | LiveFilharmoniaKrzysztof Herdzin & Motion TrioKonzert mit Publikum / kostenpflichtige Online-Übertragung