Saturday's concert of Hania Rania and Dobrawa Czocher turned out to be an undisputed success. It delighted everyone present (both at the Philharmonic and online). Sunday, September 27, is the day of educational activities, and the day when the entire MUSIC.DESIGN.FORM Festival ends with an online concert by the Echo Collective at 19:00.

Spektakularna sobotnia prapremiera

Najnowszy projekt muzyczny Hani Rani i Dobrawy Czocher, którego premiera w postaci płyty planowana jest na początek 2021 roku, zachwycił wszystkich zgromadzonych w białym holu Filharmonii i na platformie livefilharmonia.szczecin.pl. Fortepian i wiolonczela, uzupełnione miękkim brzmieniem syntezatorów oraz efektownymi wizualizacjami stworzonymi przez Pushka Studio przeniosły nas do świata najczulszych, inspirowanych naturą, dźwięków.

Edukacyjna niedziela

Podczas festiwalu MDF nie zapomnimy o naszych najmłodszych fanach i melomanach. W niedzielę 27 września podczas warsztatów „Którędy do dźwięku?” razem z dziećmi odkrywaliśmy muzykę pośród przedmiotów, które, wydawać by się mogło, nie grają. Następnie tworzyliśmy mapę pomagającą dźwięki odnaleźć.

Po warsztatach odbyły się wydarzenia przełożone z sobotniego popołudnia. Koncert Dźwięki pod głos | finał oraz muzycznego spaceru po Szczecinie z Przemkiem Głową. Koncert był zwieńczeniem warsztatów, prowadzonych przez Patryka Lichotę, a ich uczestnicy wykonali kompozycję składającą się z dźwięków miasta i natury, które sami nagrali, przetworzyli i zmontowali podczas warsztatów w trakcie Festivalu.Music.Design.Form 2020.

Echo Collective na finał MDF Festival

Echo Collective w 2019 roku przedstawił nowy niesamowity projekt: kwartet smyczkowy Jóhanna Jóhannssona, "12 rozmów z Thilo Heinzmannem". To niezwykłe dzieło w wykonaniu Echo Collective ukazało się nakładem kultowej wytwórni płytowej Deutsche Gramoophon we wrześniu 2019.

Echo Collective plays Jóhann Jóhannsson, to koncert kończący MUSIC.DESIGN.FORM Festival 2020 i prezentujący ten niezwykły muzyczny projekt. Muzyczne krajobrazy malowane przez Echo Collective były subtelną wisienką na torcie, która zwieńczyła pięć emocjonujących festiwalowych dni.
Mai 2021
01MAISa, 19:00
MISTERIOSO | Filharmonia Szczecin OnlineFeelHarmony Quintet I Polnische Musik Kostenlose Online-Premiere
02MAISo, 19:00