Świąteczna płyta Szczecin Philharmonic Big Band

AKTUELLES | 04-12-2020
„Szczecin Philharmonic Big Band Świątecznie”, to najnowsza propozycja płytowa Filharmonii w Szczecinie. Okolicznościowy album pełen pięknych kolęd i pastorałek w jazzowych aranżacjach i najlepszym, bigbandowym brzmieniu, to doskonała propozycja muzyczna na przedświąteczny czas. Płytę, którą promuje „Cicha noc” śpiewana gościnnie przez Patrycję Kowalską, można już kupić w sklepie internetowym Filharmonii w specjalnej cenie 25 zł.

Świątecznie i w bigbandowym klimacie

Nic nie zastąpi rodzinnego śpiewania polskich kolęd przy wigilijnym stole, ale w wytężonym okresie przedświątecznego zgiełku lubimy także sięgać po inne, związane ze świętami utwory. Muzyka, którą dzieli się z nami Szczecin Philharmonic Big Band, to idealna propozycja dla wszystkich, którzy poszukują innego spojrzenia na świąteczne standardy. Artyści wcielający się w role współczesnych kolędników w nieoczywisty sposób łączą pokolenia i zachęcają do rodzinnych spotkań w rytm bigbandowego brzmienia.

Nowa płyta już w sprzedaży

Świąteczne wydawnictwo „Szczecin Philharmonic Big Band Świątecznie” to mieszanka różnorodnego repertuaru świątecznego, pasji do muzyki i niesamowitej energii wywodzącej się z tradycji amerykańskich big bandów.

KUP TERAZ

Na płycie usłyszymy osiem utworów - od „Cichej nocy” przez „Jingle bells” po „Gdy się Chrystus rodzi”. Muzycy filharmonicznego big bandu zaprosili do współpracy szczecińskich wokalistów: Patrycję Kowalską, Magdalenę Wilento, Michała Grobelnego i Konrada Słokę. Dzięki aranżacjom Jakuba Kraszewskiego, pianisty, dyrygenta i kompozytora, tradycyjne utwory zyskały lekkość charakterystyczną dla wykonań orkiestr rozrywkowych.

To właśnie kolędą „Cicha noc” śpiewaną gościnnie przez Patrycję Kowalską i z pięknym solo na saksofonie sopranowym, które wykonuje Tomasz Licak, chcemy zaprosić naszych melomanów i fanów Szczecin Philharmonic Big Band do magicznej i świątecznej krainy wyczarowanej dzięki muzyce na płycie.

ZOBACZ I POSŁUCHAJ UTWORU „CICHA NOC”

Bigbandowe tradycje w szczecińskim wydaniu

Szczecin Philharmonic Big Band Powstał jesienią 2017 roku z inicjatywy Igora Puszkara, puzonisty Orkiestry Symfonicznej Filharmonii w Szczecinie. Tworzą go muzycy tej Orkiestry, nauczyciele, wykładowcy i studenci szkół i uczelni muzycznych. Muzycy sięgają po różnorodny i barwny repertuar - filmowy, jazzowy, swingowy - tworząc okazję do wspólnego muzykowania i zapraszając słuchaczy do dobrej zabawy. Szczecin Philharmonic Big Band to formacja, która nie tylko łączy przyjemność ze sztuką, ale także przygotowuje specjalne repertuary, korzystając z nieograniczonych możliwości wykonawczych i interpretacyjnych, jakimi dysponują muzycy.

„Szczecin Philharmonic Big Band Świątecznie” to doskonała propozycja dla wszystkich szukających nowego brzmienia tradycyjnych i znanych utworów świątecznych - dobra do słuchania w gronie rodziny i przyjaciół, ale i podczas wieczorów spędzonych z kubkiem herbaty przy pachnącej choince.

Płytę można już kupić w sklepie internetowym Filharmonii w Szczecinie i można ją kupić w specjalnej cenie 25 zł. Niebawem będzie także dostępna w najlepszych serwisach streamingowych.

KUP TERAZ

Sponsorem płyty „Szczecin Philharmonic Big Band Świątecznie” jest Pomerania Brokers.
Juli 2021
05JULMo, 18:00
Filharmonia Szczecin OnlineJorge Luis Valcarcel Gregorio | Jubileusz artystycznyKostenlose Online-Premiere
05JULMo, 21:00