Prezentacja filmu „Symfonia Fabryki Ursus”

AKTUELLES | 10-12-2020
Film „Symfonia Fabryki Ursus” zostanie zaprezentowany w ramach projektu OKNO – ZBLIŻENIA 2020. Będzie można go zobaczyć na platformie livefilharmonia.szczecin.pl w sobotę 12 grudnia o godzinie 18:30. Filharmonia w Szczecinie jest partnerem wydarzenia.
„Symfonia Fabryki Ursus” to filmowe podsumowanie pięcioletniej pracy artystyczno-badawczej ze społecznością byłych pracowników fabryki Ursus. Dokument kreacyjny łączący sztukę wideo z choreografią i muzyką eksperymentalną. Artyści zaprosili byłych pracowników zakładu – robotnice, technologów, kierowników, sekretarki – do udziału w filmie, który raz jeszcze ożywiłby fabrykę. Przede wszystkim jednak jest to głos za upamiętnieniem fabryki Ursus, kultury przemysłowej i robotniczej, walczący o godność ludzi pracy i politykę historyczną uwzględniającą ich biografie.

Zobacz making off

Symfonii towarzyszy coś jeszcze – niemal zapomniane wartości związane z erą przemysłową – robotnicza wspólnota, solidarność, etos pracy. Ożywienie fabryki wprawia w ruch rozsiane po całej Polsce traktory, które wyszły spod rąk ursuskich robotników. Maszyny przyciągane energią pamięci przybywają do miejsca, w którym się narodziły, by oddać hołd swoim konstruktorom – pracownikom ursuskiej fabryki. Jej zabudowania znikną, lecz ciągniki i robotnicy Ursusa na zawsze pozostaną częścią jego genius loci.

Więcej o filmie i jego twórcach można przeczytać TUTAJ.

Projekcja filmu „Symfonia Fabryki Ursus” odbędzie się na platformie streamingowej livefilharmonia.szczecin.pl w sobotę 12 grudnia o godzinie 18:30.

Liczba kodów dostępu ograniczona! W sprawie kodu dostępu prosimy o kontakt z promocja@kana.art.pl.

Projekt OKNO – ZBLIŻENIA 2020 dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Partnerem wydarzenia jest Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie.
01JUNDi, 11:00
05JUNSa, 11:00
05JUNSa, 19:00
BRILLANTE | LiveFilharmoniaKrzysztof Herdzin & Motion TrioKonzert mit Publikum / kostenpflichtige Online-Übertragung