Grupa Wolontariuszy Seniorów Filharmonii nagrodzona!

AKTUELLES | 30-12-2020
Seniorzy, będący wolontariuszami Filharmonii w Szczecinie, zostali wyróżnieni w konkursie Barwy Wolontariatu Pomorza Zachodniego 2020, zajmując III miejsce. Konkurs, organizowany corocznie przez Stowarzyszenie POLITES, miał swój finał 17 grudnia.
Skład grupy seniorów wyłonił się przy jednym z muzycznych projektów Filharmonii, kierowanym do seniorów pod nazwą „SENIORITA”. Dzięki pasji, która skierowała ich do muzycznego serca miasta - Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, zakiełkowała w nich chęć związania się z nią na dłużej. Tak oto, od kilku już lat oferują nam swoją pomoc regularnie i owocnie - będąc częścią każdego koncertu i wsparciem dla niejednego działu.

Są wszechstronni - z uśmiechem witają Gości na koncertach symfonicznych, z dbałością czuwają nad wystawami w Galerii Poziom 4., z czułością opiekują się młodymi chórzystkami na próbach, ich rzetelność i komunikatywność wspiera pracowników kas przy obowiązkach, a wyczucie estetyki pomaga organizować wydawnictwa w sklepiku. Są niezastąpieni - precedensem byłaby sytuacja, w której Grupa Wolontariuszy Seniorów odmawia pomocy.

Mimo pandemii ich zapał nie gaśnie i zawsze w grupie znajdzie się co najmniej kilka osób, które nie tylko wesprą w obowiązkach, ale i zapytają o możliwość pomocy. Mają najświeższą w mieście pogodę ducha - otwartość i gotowość to ich wspólne cechy.

Na wyróżnienie Seniorzy zasługują zwłaszcza w tym wyjątkowym roku, kiedy zastały nas ograniczenia i nie najłatwiejsze warunki. Nie tylko nie zrezygnowali z wolontariatu, ale wręcz z jeszcze większą żarliwością zaangażowali się w działania wolontariackie, aby wnieść energię i uśmiech w ten trudny czas.

W tym roku zostali wyróżnieni w konkursie Barwy Wolontariatu Pomorza Zachodniego 2020, zajmując III miejsce. Konkurs, organizowany corocznie przez Stowarzyszenie POLITES, miał swój finał 17 grudnia. W wydarzeniu pod nazwą „PARTYcypacja online” działalność grupy Seniorów została doceniona tym bardziej, że oprócz nich na podium stanęły między innymi dwie szkolne grupy wolontariackie ze Szczecina i Nowogardu.

Dla Grupy Wolontariuszy Seniorów,, ale i wszystkich wolontariuszy działających w tym trudnym dla nas czasie – głębokie ukłony, gratulacje i wielkie słowa podziwu!
01JUNDi, 11:00
05JUNSa, 11:00
05JUNSa, 19:00
BRILLANTE | LiveFilharmoniaKrzysztof Herdzin & Motion TrioKonzert mit Publikum / kostenpflichtige Online-Übertragung