Koncerty z udziałem publiczności od 21 maja

AKTUELLES | 13-05-2021
Wieczór z najpiękniejszymi ariami z oper Wolfganga Amadeusza Mozarta oraz koncert z muzyką filmową - w ten sposób Filharmonia w Szczecinie przywita swoich melomanów po trwającej blisko trzy miesiące przerwie. 21 i 28 maja zapraszamy na koncerty z udziałem publiczności. Sprzedaż biletów ruszy 14 maja.

Koncerty z udziałem publiczności w maju

Zgodnie z najnowszymi wytycznymi rządu wydarzenia z udziałem publiczności będą mogły odbywać się od 21 maja. Mamy zaplanowane kolejne koncerty, jesteśmy przygotowani i cieszymy się, że będziemy mogli przywitać melomanów na kolejnych wydarzeniach w złotej sali.

Zapraszamy także na platformę streamingową LiveFilharmonia.szczecin.pl, gdzie nieprzerwanie będziemy mieli dla Państwa kolejne muzyczne premiery i bogate archiwum koncertów.

Vivat Mozart!

Mozart napisał dwadzieścia dwie opery, z czego dziesięć jako nastolatek. Dzięki fenomenowi ich niezwykłej świeżości i aktualności, który utrzymuje się do dzisiaj, okrzyknięty jest najlepszym kompozytorem operowym wszech czasów. Wrodzona łatwość pisania muzyki pełnej czaru i uczucia pozwoliła mu dosłownie zmiażdżyć konkurencję.

W przygodę z najdoskonalszymi ariami mozartowskich oper zabierze nas Aleksandra Olczyk, która w 2021 roku zadebiutuje jako Królowa Nocy w Metropolitan Opera w Nowym Jorku. Z wielkim powodzeniem wykonywała tę rolę już w Teatro Real, Opéra de Lille, Helsińskiej Operze Narodowej, berlińskich Deutsche Oper i Komische Oper, Badisches Staatstheater Karlsruhe i Hessisches Staatstheater Wiesbaden, Teatrze Wielkim – Operze Narodowej, Operze Nova, Joburg Opera w Johannesburgu, na Mozart Festival w nowojorskim Lincoln Center oraz na festiwalach w Perth i Adelajdzie w Australii.

Orkiestrę Filharmonii w Szczecinie poprowadzi Rune Bergmann.

Zapraszamy w piątek 21 maja o godzinie 19:00 na koncert z udziałem publiczności. Bilety w cenie 45 - 55 zł będzie można kupić za pośrednictwem strony filharmonia.szczecin.pl od piątku, 14 maja od godz. 12:00. Bilety w kasie Filharmonii będą dostępne od 21 maja od godz. 10:00. Koncert będzie także transmitowany na LiveFilharmonia.szczecin.pl. Dostęp do platformy kosztuje 10/20 zł.

Film-Harmony

Nie od dziś wiadomo, że stolicą światowego kina jest Hollywood. To tam powstają największe kinowe przeboje, na które wyczekują widzowie na całym świecie. Również w Stanach Zjednoczonych powstaje najlepsza muzyka filmowa, która z powodzeniem prezentowana jest w największych salach koncertowych na świecie.

W piątkowy wieczór zabierzemy naszych melomanów w filmową podróż z muzyką Karla Jenkinsa oraz Aarona Coplanda.

Zapraszamy 28 maja o godzinie 19:00 na koncert z udziałem publiczności. Bilety w cenie 45 - 55 zł będzie można kupić za pośrednictwem strony filharmonia.szczecin.pl od piątku, 14 maja od godz. 12:00. Bilety w kasie Filharmonii będą dostępne od 21 maja od godz. 10:00.

Sprzedaż biletów i procedury bezpieczeństwa

Przypominamy, że osoby przebywające na terenie Filharmonii zobowiązane są do przestrzegania Procedury bezpieczeństwa dla uczestników wydarzeń/gości Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie w trakcie epidemii SARS-CoV-2. Pełną treść, z którą należy się zapoznać, znajdą Państwo TUTAJ

Podstawowe wskazówki dla Melomanów:
  • należy zasłaniać usta i nos, dezynfekować dłonie (płyn jest ogólnodostępny w obiekcie) oraz zachowywać bezpieczne odległości (co najmniej 1,5 m);
  • preferujemy płatności bezgotówkowe;
  • uczestnictwo w wydarzeniu uzależnione jest od obligatoryjnego złożenia przez gościa pisemnego oświadczenia, że według swojej najlepszej wiedzy, nie jest osobą zakażoną oraz nie przebywa na kwarantannie, lub pod nadzorem epidemiologicznym (wzór stanowi załącznik nr 1 do Procedury bezpieczeństwa);
  • zalecamy wydrukowanie wzoru oświadczenia przed przybyciem do Filharmonii; oświadczenie wraz z ważnym biletem, należy okazać bileterowi przed wejściem na wydarzenie oraz pozostawić w budynku, w wyznaczonym miejscu.

Juli 2021
05JULMo, 18:00
Filharmonia Szczecin OnlineJorge Luis Valcarcel Gregorio | Jubileusz artystycznyKostenlose Online-Premiere
05JULMo, 21:00