Akcja społeczna Słyszę Dobre Dźwięki 2017-2018

Słyszę Dobre Dźwięki. Rusza rejestracja na konferencję!

AKTUELLES | 06-11-2018
W marcu zrealizowaliśmy grę edukacyjną dla dzieci, w ramach której w Filharmonii w Szczecinie szukali oni dobrych dźwięków. Rok kończymy akcją edukacyjną dla dorosłych – szczególnie tych, którzy na co dzień pracują z najmłodszymi. Rusza rejestracja na konferencję „Słyszę dobre dźwięki” połączoną z blokami warsztatowymi. Udział jest bezpłatny!
Dźwięki otaczają nas codziennie. Nie umkniemy już przed miejskim hałasem, rzadko mamy możliwość zagwarantowania naszym uszom luksusu całkowitej ciszy. Od 2016 roku Filharmonia w Szczecinie wraz z partnerami kampanii „Słyszę dobre dźwięki” zwraca uwagę na zanieczyszczenie środowiska hałasem (drugi po zanieczyszczeniu powietrza problem dużych miast!) i podpowiada, jak – w skali mikro i makro – ograniczyć jego wpływ na nasze codzienne życie i zdrowie. Robimy to, bo chcemy, by wszyscy jak najdłużej cieszyli się dobrymi dźwiękami!

Zapraszaliśmy na bezpłatne badania słuchu, wydarzenia edukacyjne dla dzieci, nieszablonowe wydarzenia artystyczne w przestrzeni miejskiej i siedzibie Filharmonii – teraz zapraszamy do udziału w wyjątkowej akcji edukacyjnej przeznaczonej dla dorosłych!

Już 15 listopada w Filharmonii w Szczecinie odbędzie się konferencja „Słyszę dobre dźwięki”, której celem jest zwrócenie uwagi na otaczający nas hałas oraz poznanie sposobów na jego ograniczenie w przestrzeni oraz „oswojenie” poprzez wykorzystanie różnorodnych narzędzi edukacyjnych i aktywizujących. Zapraszamy nauczycieli, pedagogów, animatorów i przedstawicieli sektora pozarządowego, zainteresowanych tematem wykorzystywania dźwięków w pracy z najmłodszymi, szukania środków na projekty podnoszące wiedzę czy aktywizacji społeczności lokalnych w działania proekologiczne. Do występu podczas otwierającego konferencję panelu eksperckiego oraz do prowadzenia warsztatów zaprosiliśmy specjalistów-praktyków w swoich dziedzinach. Udział w konferencji jest bezpłatny, obowiązuje rejestracja.

Partner kampanii, Centrum Słuchu i Mowy Medincus, zaprasza też uczestników konferencji na bezbolesne badania słuchu - na miejscu, po zakończeniu konferencji. Prosimy o zaznaczenie w formularzu zgłoszeniowym chęci uczestnictwa w badaniu.

PROGRAM KONFERENCJI

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Uwaga! W ramach konferencji odbędą się dwa bloki warsztatowe - w każdym z dwóch bloków należy wybrać tylko jeden: ten, w którym chcecie Państwo uczestniczyć. Obowiązuje kolejność zgłoszeń. Wszyscy uczestnicy otrzymają od nas potwierdzenia udziału z informacją o warsztatach.
W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z Kingą Rabińską (k.rabinska@filharmonia.szczecin.pl).
Arch Inside - wernisaż
06-11-2018 15:23
Mai 2021
01MAISa, 19:00