Wsparcie finansowe z MKiDN

AKTUELLES | 15-01-2019
Koncerty symfoniczne, jazzowe, elektroniczne, tradycyjne, szkolne i wreszcie działania niestandardowe oraz projekty, które niejednokrotnie realizujemy już od kilku sezonów. Realizacja części z nich nie byłaby możliwa, gdyby nie dodatkowe środki.
W roku 2018 Filharmonia w Szczecinie zrealizowała dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego kilka dużych przedsięwzięć.

„Jesteśmy w domu" w ramach Programu Wieloletniego Niepodległa na lata 2017-2022
Filharmonia stała się miejscem, w którym królowała polska kultura muzyczna w najlepszym wydaniu. Od 4 do 11 listopada, od niedzieli do niedzieli, od najmłodszych po najstarszych, melomani mieli możliwość uczestniczenia w unikatowej prezentacji historii polskiej muzyki oraz jej bogatej kultury. Tydzień rozpoczął się koncertem rodzinnym, a kolejne dni wypełniły historia polskiego jazzu w pigułce, prezentacja muzyki tradycyjnej z różnych stron kraju, polska kameralistyka w wykonaniu wybitnych wirtuozów, nowe podejście do brzmienia podjęte przez współczesnych kompozytorów tworzących na innych płaszczyznach muzycznych, historyczne spojrzenie na operę narodową Moniuszki. Wszystko zwieńczył koncert 11 listopada "STO NA STO | Muzyczne dekady wolności | Górecki".

„Nawigator - cykl miniatur na kwintet dęty drewniany” w ramach programu Zamówienia Kompozytorskie
Ronda, skrzyżowania, z tramwajami lub bez, wśród kamienic i bloków, kolorowe, pełne zieleni, głośne i ciche - w Szczecinie placów pod dostatkiem, a każdy z nich jest inny, ma swoją własną historię, brzmi inaczej. Zaprosiliśmy do Szczecina 10 kompozytorów, którzy o 10 szczecińskich placach napisali utwory - muzyczne logotypy. Połączone w całość stały się podstawą do stworzenia dla najmłodszych i ich opiekunów wyjątkowej podróży muzycznej, którą muzycznie przedstawił kwintet dęty FeelHarmony Quintet, a szalonymi wizualizacjami i mappingiem okrasiła Kasia Pawłowska (Pani Pawlosky). Przewodnikiem i nawigatorem w podróży była Agata Kolasińska. Premiera utworu odbyła się 22 września w ramach festiwalu Music.Design.Form organizowanego przez Filharmonię w Szczecinie.

„Limuzy(n)ką do Filharmonii w Szczecinie” - edycja czwarta - w ramach programu Kultura Dostępna
Limuzy(n)ka to projekt, który umożliwia bezpłatny udział w koncercie i zajęciach edukacyjnych osobom o utrudnionym dostępie do kultury. Zapraszamy do niej uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, seniorów oraz podopiecznych instytucji opieki z oddalonych od Szczecina miejscowości województwa zachodniopomorskiego. Trasę do Filharmonii uczestnicy pokonują w specjalnych pojazdach – Limuzy(n)kach, pod opieką doświadczonych animatorów, którzy przybliżają im instytucję, jej działalności edukacyjną i artystyczną, pomagają poznać specyfikę najważniejszych zjawisk z kanonu literatury muzycznej i filharmonicznego savoir-¬vivre’u. Zwiedzanie budynku, wraz z projekcją filmową, czy warsztaty z projektowania szkolnych Stref Harmonii dla dzieci, prowadzą do kulminacyjnego momentu wizyty – koncertu szczecińskich filharmoników, każdorazowo dostosowanego do wieku i specyfiki grupy.

Zakup instrumentów i systemu IT na potrzeby rozwoju Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie w ramach programu Infrastruktura Kultury
Działalność Filharmonii to nie tylko koncerty. To także codzienna praca zespołu administracyjno-technicznego i dyrekcji, która dba o całość filharmonicznej układanki. Żeby wszystkie jej części, muzyczna i administracyjna, działały sprawnie oraz by doskonalić brzmienie naszej orkiestry i zwiększać możliwości instytucji Filharmonia zakupiła w minionym roku:
serwer oraz elementy systemu IT
Wibrafon Yamaha YV 3710
Fortepian cyfrowy Yamaha Clavinowa
Klarnety Buffet Legend
doposażono także sekcję perkusyjną o nowe talerze, krotale i dzwonki alpejskie.
Juli 2021
05JULMo, 18:00
Filharmonia Szczecin OnlineJorge Luis Valcarcel Gregorio | Jubileusz artystycznyKostenlose Online-Premiere
05JULMo, 21:00