International Lutosławski Youth Orchestra - ILYO 2014

CYKL WYDARZEŃ
International Lutosławski Youth Orchestra 2014 to druga edycja międzynarodowego projektu, realizowanego przez Filharmonię w Szczecinie, popularyzującego twórczość Witolda Lutosławskiego.

Na projekt składają się warsztaty muzyczne kierowane do adeptów szkół muzycznych z Europy w wieku 18-26 lat.
Projekt daje możliwość podjęcia wspólnych działań młodzieży uwzględniających wykonawstwo muzyki współczesnej ze szczególnym uwzględnieniem twórczości Witolda Lutosławskiego oraz udział w prezentacjach, zajęciach sekcyjnych pod okiem światowej klasy muzyków europejskich, wybitnych pedagogów i wykładowców.

Zwieńczeniem projektu będzie koncert finałowy w nowej siedzibie Filharmonii w Szczecinie. Wtedy zabrzmi repertuar przygotowany w trakcie warsztatów, na który składać się będą następujące utwory Lutosławskiego, Rimskiego-Korsakowa oraz Meyera, a także prapremierowe wykonanie kompozycji młodego polskiego kompozytora Radzimira Dębskiego.

Dla najmłodszych odbiorców w ramach projektu przeprowadzona będzie specjalna kampania promocyjna w formie otwartego interaktywnego happeningu edukacyjnego, prezentującego muzykę klasyczną w niekonwencjonalnej formie.

Pełne informacje znajdują się na stronie projektu.

Projekt "International Lutosławski Youth Orchestra - druga edycja" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Utwór Radzimira Dębskiego „EXPOSURE” został zamówiony przez Filharmonię i dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Kolekcje" priorytet „Zamówienie kompozytorskie", realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.
Dofinansowanie
Logo MKiDN - Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa NarodowegoLogo IMiT - Instytut Muzyki i TańcaLogo Miasto Szczecin
Logo Towarzystwo im. Witolda Lutosławskiego
01MAJsb, 19:00