International Lutosławski Youth Orchestra - ILYO 2017

CYKL WYDARZEŃ
Kolejny raz muzycy w wieku 18-26 lat z całej Europy mogą zostać członkami tej wyjątkowej orkiestry i poznać twórczość jej patrona – Witolda Lutosławskiego. Rekrutacja trwa do 17 lipca 2017 r. Żeby do niej przystąpić, należy zarejestrować się na stronie internetowej ilyo.filharmonia.szczecin.pl/2017/rekrutacja i wypełnić formularz.

Na podstawie nagrań, zamieszczonych w formularzu, jury złożone z dyrygenta i tutorów, wybierze muzyków, z którymi spotkają się 4 września 2017 r. na warsztatach w Filharmonii w Szczecinie.

Zajęcia poprowadzą wybitni muzycy i pedagodzy m. in.: Jakub Haufa, Katarzyna Budnik – Gałązka, Michał Pistelok, Jacek Muzyk, Igor Cecocho, Piotr Kostrzewa. Koncert finałowego odbędzie się w piątek 8 września 2017 r. w sali symfonicznej Filharmonii w Szczecinie. Orkiestrę ILYO poprowadzi po raz pierwszy Rune Bergmann, dyrektor artystyczny Filharmonii.

Projekt ILYO czyli INTERNATIONAL LUTOSŁAWSKI YOUTH ORCHESTRA (Międzynarodowa Młodzieżowa Orkiestra im. Lutosławskiego) realizowany jest corocznie od 2013 roku, kiedy to cały świat świętował Rok Lutosławskiego.
Projekt „Limuzy(n)ką do Filharmonii w Szczecinie – trzecia edycja” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Kultura Dostępna”.
Dofinansowanie
Logo MKiDN - Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa NarodowegoLogo Kultura Dostępna
01MAJsb, 19:00
MISTERIOSO | Filharmonia Szczecin OnlineFeelHarmony Quintet I Muzyka polskabezpłatna premiera online