International Lutosławski Youth Orchestra - ILYO 2019 | 7. edycja

CYKL WYDARZEŃ
Ten wyjątkowy muzyczny projekt zainicjował swoją działalność w 2013 roku, w ramach obchodów setnej rocznicy urodzin Witolda Lutosławskiego Co roku Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie zaprasza do swojej siedziby młodych muzyków z Polski i innych państw europejskich, by pod okiem cenionych instrumentalistów i pedagogów, poznawali twórczość patrona orkiestry. Zwieńczeniem tygodniowej pracy uczestników projektu jest koncert finałowy w złotej sali symfonicznej Filharmonii w Szczecinie. W tym roku odbywa się 7. edycja tego wyjątkowego projektu.

W programie tegorocznego koncertu finałowego znalazły się: „Wariacje na temat Paganiniego” Witolda Lutosławskiego oraz VII Symfonia C-dur „Leningradzka” Dymitra Szostakowicza.

Po raz kolejny orkiestrę ILYO poprowadzi Rune Bergmann - Dyrektor Artystycznyi I Dyrygent Orkiestry Symfonicznej Filharmonii w Szczecinie. Orkiestrze towarzyszyć będzie także pianista Jan Wachowski.

Zapraszamy uczniów, studentów i absolwentów szkół i uczelni muzycznych z całej Europy w wieku 18-30 lat do śledzenia naszej strony internetowej i udziału w projekcie.
Projekt "International Lutosławski Youth Orchestra - siódma edycja" jest dofinansowany ze środków Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej.

Partnerem koncertu jest Szczecińska Izba Adwokacka.

Partnerem koncertu jest Hotel Novotel w Szczecinie.

Patronem medialnym koncertu jest TVP Kultura.
Dofinansowanie
Logo FWPN - Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej
Patronat medialny
Logo TVP KULTURA