International Lutosławski Youth Orchestra - ILYO 2015

CYKL WYDARZEŃ
International Lutosławski Youth Orchestra 2015 to trzecia już edycja międzynarodowego projektu orkiestrowego. Młodzi muzycy z różnych krajów europejskich przyjeżdżają do Szczecina aby wspólnie kształtować swoje umiejętności gry zespołowej pod okiem profesjonalnej kadry.

Celem trzeciej edycji ILYO jest nauczenie uczestników wykonawstwa muzyki nowej, ze szczególnym uwzględnieniem odczytu niestandardowego zapisu nutowego, stosowanego przez kompozytorów, tworzących od XX wieku.

Finałem projektu jest koncert w sali symfonicznej Filharmonii w Szczecinie, orkiestrę ILYO poprowadzi Ewa Strusińska – Pierwszy Dyrygent i Kierownik Muzyczny Filharmonii w Szczecinie. Podczas prób orkiestrowych młodzi wykonawcy zderzą doświadczenia z zajęć w sekcjach, wykładach i warsztatach wyobraźni dźwiękowej. W programie koncertu znajdzie się zarówno kompozycja patrona projektu – Witolda Lutosławskiego, jak i utwór węgierskiego twórcy Béli Bartóka.

Pełne informacje znajdują się na stronie projektu.
Projekt „International Lutosławski Youth Orchestra – trzecia edycja” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Project "International Lutosławski Youth Orchestra – trzecia edycja" ["International Lutoslawski Youth Orchestra – third edition"] has been co-financed by the Ministry of Culture and National Heritage.

Das Projekt „International Lutosławski Youth Orchestra – die dritte Edition” wurde aus Mitteln des Ministeriums für Kultur und Nationalerbe unterstützt.
Dofinansowanie
Logo MKiDN - Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
01MAJsb, 19:00
MISTERIOSO | Filharmonia Szczecin OnlineFeelHarmony Quintet I Muzyka polskabezpłatna premiera online