Filharmonia Szczecin Online

Autorka tekstów, kompozytor i dyrygent, czyli troje niezbędnych ludzi

NEWS | 21-03-2020
W niedzielę 22 marca o godzinie 17:00 zapraszamy na koncert bez wychodzenia z domu. Swoją premierę online będzie miało nagranie z koncertu, na którym wykonywaliśmy nowe piosenki napisane na szykowaną drugą część płyty „I żyli długo i w Szczecinie”. Orkiestra i młodzi wokaliści, to jej ważna część, ale są jeszcze inne osoby, bez których koncert by się nie udał. Pośród nich Agata Kolasińska, Mateusz Czarnowski i Miłosz Bembinow, czyli autorka tekstów, kompozytor i dyrygent.
Poza wspaniałymi młodymi wokalistami i jak zwykle niesamowitą orkiestrą, jest jeszcze kilka osób, bez których piosenki na drugą część płyty „I żyli długo i w Szczecinie” nie powstałyby i nie brzmiały tak pięknie. A mowa oczywiście o autorce tekstów, kompozytorze i dyrygencie, który prowadził orkiestrę podczas premierowego koncertu. Szanowni Państwo, przedstawiamy Agatę Kolasińską, Mateusza Czarnowskiego i Miłosza Bembinowa.

Agatę Kolasińską znają chyba wszyscy młodzi melomani w mieście - poczynając od przedszkolaków, a na licealistach kończąc. Agata stworzyła niezapomnianą postać DoNuty, która przez lata prowadziła filharmoniczne spotkania z muzyką dla przedszkolaków i dzieci z młodszych klas szkoły podstawowej. Prowadziła też koncerty szkolne i rodzinne, skąd mogą ją pamiętać starsi uczniowie, ich nauczyciele i rodzice. Agata to wyjątkowo uzdolniona dziewczyna. Jest kierownikiem Centrum Edukacji w Filharmonii, pisze scenariusze spektakli, jest świetną aktorką, a teraz jeszcze... autorką tekstów. To ona odpowiada za słowa wszystkich nowych piosenek, których tematy wybrali Szczecinianie w zorganizowanym przez Filharmonię plebiscycie.

Kolejny członek naszego EduTeamu, to Mateusz Czarnowski. On także pracuje w Centrum Edukacji Filharmonii, ale poza tym jest muzykiem, multiinstrumentalistą, wielkim fanem muzyki tradycyjnej i liderem folkowego zespołu Bubliczki. Mateusz także komponuje, a wiele jego utworów wybrzmiały ze sceny obu sal koncertowych naszego lodowego pałacu. On także jest autorem muzyki do pierwszej części płyty „I żyli długo i w Szczecinie” - naturalnym więc było, że napisał kolejne utwory. Po raz kolejny udało mu się poprzez muzykę w przepiękny sposób opowiedzieć szczecińskie historie, o czym wszyscy przekonają się już niebawem.

Kolejną osobą, bez której nie byłoby tak pierwszej, jak i drugiej części płyty „I żyli długo i w Szczecinie” jest Miłosz Bembinow. To kompozytor i dyrygent, którego nasza szczecińska publiczność, zarówno ta starsza, jak i młodsza, zna doskonale. Dyrygował naszą orkiestrą niejednokrotnie w najróżniejszych projektach i podczas wielu koncertów. Miłosz Bembinow jest jednym z głównych inicjatorów i twórców festiwali muzycznych czy konkursów kompozytorskich. Sam tez jest Jest laureatem kilku takich konkursów, jednak w przypadku projektu „I żyli długo i w Szczecinie” zajął się częścią związaną z praca dyrygenta. To właśnie on prowadził Orkiestrę Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie podczas nagrań pierwszej płyty se szczecińskimi piosenkami oraz podczas promujących ją koncertów. Doskonale poczuł szczecińską muzykę i nie mogło go zabraknąć podczas pracy orkiestry nad kolejnymi utworami.

Już w niedzielę 22 marca o godzinie 17:00 zapraszamy na nasz kanał w serwisie YouTube i stronę na Facebooku na wyjątkowy koncert. Przeniesiemy się wszyscy do Filharmonii i dzięki orkiestrze, wspaniałym wokalistom, oraz trojgu naszych dzisiejszych bohaterów, przeżyjemy muzyczne wzruszenia bez wychodzenia z domu.

Zostańcie w domu! Zostańcie z Filharmonią!
VIDEOS AND PHOTOS
Zostań z Filharmonią
18-03-2020 17:21
July 2021