Filharmonia Szczecin Online

EduPoranki online z Filharmonią Szczecin

NEWS | 24-03-2020
Ekipa Edu nie zapomina o najmłodszych i ich rodzicach. Rozpoczynamy EduPoranki z Filharmonią, podczas których będziemy razem słuchać muzyki, śpiewać i uczyć się. Zaczynamy już dziś piosenką „Nie nad morzem”, wykonywaną przez Jakuba Gibniewskiego, którą przez kolejne dni będziemy rozkładać na „części pierwsze”.

Szczecińskie piosenki i teledyski

Pierwsza, wydana już część płyty "I żyli długo i w Szczecinie" to kilkanaście muzycznych opowieści o naszych szczecińskich skarbach, których być może na co dzień nie doceniamy. Niezwykły układ rond, wszechobecna zieleń parków i lasów, woda i unoszący się nad miastem zapach czekolady. To właśnie tutaj żyjemy spokojnie i w harmonii z otoczeniem. Oczywiście wszystkie tematy, opowieści i legendy szczecinianie znają bardzo dobrze.

Wśród nich także panujące w innych częściach Polski przekonanie, że... Szczecin leży nad morzem. I choć do morza mamy ponad 100 kilometrów, to chyba można powiedzieć, że Szczecin jest zakochany w Bałtyku i wszyscy trochę do morza tęsknimy..

Morskie miasto nie nad morzem

Dziś prezentujemy piosenkę Nie nad morzem, którą na płycie z naszą Orkiestrą wykonuje Jakub Gibniewski.

Autorem teledysku jest Horacy Muszyński - młody, ale już doświadczony artysta, który połączył nastrojowe, rozmarzone ujęcia filmowe z animacją rodem z dziecięcych rysunków.

W filmie użyliśmy m.in. ujęć z kamery umieszczonej na dronie, która pozwalają na pełną stabilizację obrazu - mówi autor wideo. - „Dzięki temu oglądając film rzeczywiście leci się nad Szczecinem.”

W teledysku zaglądamy do głowy nastoletniego chłopca, który marzy o przygodach na szerokim morzu. Rzeczywistość miesza się z fantazją, olbrzym rodem z baśni zwiedza Szczecin, a bohater filmu wyrusza w rejs w narysowanej przez siebie puszce po paprykarzu. Wszystko kończy się dobrze - piknikiem na plaży nad Jeziorem Głębokim! I chociaż Szczecin nie leży nad morzem, czasem możemy poudawać, że jest inaczej.

EduPoranki czas start, czyli coś dla dzieci i rodziców

Posłuchajcie piosenki i zobaczcie teledysk, a już jutro będziemy uczyć się jej razem. Zapraszamy rodziców i dzieci. Będziemy śpiewać i grać, a dla młodych zapaleńców sztuk innych niż muzyczne będziemy mieli plastyczną niespodziankę.

EduPoranki startują! Zostańcie w domu, zostańcie z Filharmonią!
VIDEOS AND PHOTOS
July 2021
05JULmn, 18:00
Filharmonia Szczecin OnlineJorge Luis Valcarcel Gregorio | Jubileusz artystycznyfree online premiere