Filharmonia Szczecin Online

Nowości od EduFilharmonii

NEWS | 13-05-2020
Warsztaty Raniutto, kolejny odcinek EduVirtuoso i aż dwa premierowe spotkania z DoNutą! Do tego w tym tygodniu mamy dla wszystkich niespodzianki - muzyczne kalambury i wyjątkową pocztówkę od wyjątkowej osoby. Bądźcie z nami na naszych kanałach w serwisach FacebookYouTube.

Muzyczny elementarz z DoNutą

Po majowym długim weekendzie powróciliśmy do najmłodszych z kolejnymi premierowymi odcinkami DoNuta Taktuje Online i muzycznym elementarzem. Za nami litery od A do Ł, a wyjaśnione zostały słowa takie, jak accelerando, bemol, canon, fraza, habanera, idiofony, leggiero czy łuk muzyczny.

Zobacz DoNuta Taktuje Online - Muzyczny elementarz [KLŁ] Odc. 10

W najnowszych odcinkach będziemy poznawać kolejne litery i związane z nimi muzyczne pojęcia! Tym razem zajmiemy się literami MNO oraz PRS - od metronomu po serenadę. Bądźcie z nami, jeśli chcecie poznać Filharmoniczny muzyczny alfabet!
Na kolejne zapraszamy w poniedziałek i wtorek 18 i 19 maja o godzinie 11:00 na kanały Filharmonii w serwisach FacebookYouTube na kolejne odcinki audycji muzycznej DoNuta Taktuje Online.

Kalambury i dźwiękowe pocztówki

Na środy i czwartki nasza EduEkipa przygotowała dla wszystkich niespodzianki.

W kolejne środy o godz. 11:00 będziemy mieli okazję zmierzyć się z muzycznymi zagadkami jakie przygotowali nasi przyjaciele: Bemol i Tryton. Bemol to specjalista od zagadek rysowanych, Tryton zaś czaruje gestami i ruchami niczym zwinny kot. Już teraz możemy zdradzić, że każde hasło związane jest z muzyką. Na wspólną zabawę w muzyczne kalambury zapraszamy na nasz kanał w serwisie Facebook.

Oprócz kalamburów pokażemy też światu wyjątkową dźwiękową pocztówkę, którą przesłała nam nasza dobra koleżanka. Kto taki? Skąd jest pocztówka? Jakie obrazy i dźwięki ze sobą niesie? Zdradzimy tylko, że to ktoś, kogo dobrze znają i młodsi i starsi melomani, a pozdrowienia będą dosłownie z drugiego końca świata. Zapraszamy w każdy czwartek o godzinie 11:00 na nasz kanał w serwisie Facebook.

Sobotni poranek z Raniutto

W czwartym odcinku, uwielbianych przez najmłodszych warsztatów Raniutto Online, poznamy kolejnego kompozytora - tym razem Jana Sebastiana Bacha. Jak zwykle na naszych milusińskich, niezależnie od tego, czy kilkumiesięcznych, czy kilkuletnich, czekać będą różne instrumenty i specjalnie wybrane utwory. Do zabaw przydadzą się też rekwizyty, między innymi pluszowe zabawki, piórka, bibuła lub wstążka.

Aktywne słuchanie i twórcza zabawa sprawią, że mali melomani staną się bardziej wrażliwi na dźwięki. I to - jak zawsze z Filharmonią - bez nudy!

Zobacz Raniutto Online odc. 4 - Klawiatura Pana Chopina

Na piąty odcinek Raniutto Online zatytułowany „W poszukiwaniu dźwięków Bacha” zapraszamy w sobotę 16 maja o godzinie 11:00 na nasze kanały w serwisach FacebookYouTube.

Talent show w odcinkach

Zapraszamy na spotkanie z kolejnymi młodymi muzykami, którzy wzięli udział w koncercie EduVirtuoso - symfoniczny talent show. Zobaczymy, jak z pewnością siebie, bez tremy, a przede wszystkim z wirtuozerią młodzi instrumentaliści pięknie zaprezentowali się publiczności zebranej w sali symfonicznej Filharmonii w Szczecinie.

Zobacz EduVirtuoso odc. 5 - symfoniczny talent show

Jako kolejnego usłyszymy i zobaczymy młodego saksofonistę Wojciecha Dąbrowskiego, który wykona utwór „Aria” Eugene Bozza.

Zapraszamy w niedzielę 17 maja o godzinie 11:00, na kanały Filharmonii w serwisach FacebookYouTube., na kolejną część EduVirtuoso - muzyczny talent show.

Przypominamy także, że nasze stałe niedzielne spotkania z EduVirtuoso dedykujemy Frankowi Kępie, przed którym ciężka walka o powrót do zdrowia. Więcej o historii i zbiórce dla Franka Kępy na siepomaga.pl.
VIDEOS AND PHOTOS
July 2021
05JULmn, 18:00
Filharmonia Szczecin OnlineJorge Luis Valcarcel Gregorio | Jubileusz artystycznyfree online premiere