BILETY

koncert z publicznością
sala kameralna
Procedury bezpieczeństwa
Procedury bezpieczeństwa dla uczestników wydarzeń/gości Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie w trakcie epidemii SARS-CoV-2 i wzór oświadczenia dla osoby wchodzącej do obiektu Filharmonii.
ARTYŚCI
Projekt „Szymanowski” to parafrazy dzieł Karola Szymanowskiego oraz kompozycje Macieja Garbowskiego, inspirowane twórczością mistrza i wzbogacone jazzowymi improwizacjami Tria RGG.

Koncert odwołany. Osoby, które kupiły bilety mogą wymienić je na kody dostępu do platformy livefilharmonia.szczecin.pl.

W celu wymiany biletów na kody dostępu lub zwrotu pieniędzy prosimy o kontakt z kasą przez maila: kasa@filharmonia.szczecin.pl.
„Szymanowski” to specjalny projekt koncertowy poświęcony twórczości Karola Szymanowskiego, uznawanego obok Fryderyka Chopina za jednego z najwybitniejszych polskich kompozytorów. Kontekst „Szymanowskiego” według RGG to muzyka programowa i kontemplacyjna, skierowana nie tylko do znawców twórczości kompozytora, lecz do każdego, kto jest w stanie odnaleźć piękno melodii i harmonii bez poddawania materiału naukowym analizom. Składa się ona z mazurków, wariacji, preludiów i innych form, z których motywy zostały splecione nicią kompozycyjną RGG, tworząc jednolity obraz wielowarstwowego dzieła.

W palecie kilkunastu rozpoznawalnych w kraju jazzowych triów fortepianowych zespół RGG zajmuje szczególną pozycję. Powstała w roku 2001 formacja od 2013 roku działa w składzie: Łukasz Ojdana (fortepian), Maciej Garbowski (kontrabas) i Krzysztof Gradziuk (perkusja). Cała trójka to absolwenci Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. To muzycy o sporym doświadczeniu, z dorobkiem, który potwierdzają nagrody, wyróżnienia i stypendia. Ich zainteresowania sięgają daleko poza jazz i poza muzykę w ogóle, są artystami o wyjątkowej, rzadko spotykanej świadomości tego, co robią i do jakiego celu dążą. Sytuują się wyraźnie w przestrzeni nie tylko jazzu, ale też współczesnej muzyki improwizowanej o proweniencji europejskiej.

RGG to trio perfekcjonistów, którzy pojedynczy dźwięk, sposób jego wydobycia i jego kontekst brzmieniowy, traktują jako wartość samą w sobie. Muzyka formacji wymyka się klasyfikacjom, bo członkowie zespołu unikają głównego nurtu, łatwych rozwiązań i oczywistego repertuaru. Łukasz Ojdana, Maciej Garbowski i Krzysztof Gradziuk z niespotykaną konsekwencją i uporem tworzą własną wizję przestrzeni muzycznej. Muzycy nie rzucają na szalę wszystkich atutów, nie biorą udziału w jazzowych wyścigach, oczekując od nas, słuchaczy, że całą resztę dopowiemy bądź zinterpretujemy sami.
SZCZEGÓŁY
RGG Trio I Szymanowski [KONCERT ODWOŁANY]
11-04-2021 19:00
sala kameralnaFilharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie