BILETY

happening w holu
hol
Procedury bezpieczeństwa
Procedury bezpieczeństwa dla uczestników wydarzeń/gości Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie w trakcie epidemii SARS-CoV-2 i wzór oświadczenia dla osoby wchodzącej do obiektu Filharmonii.
W samym sercu Szczecina, w holu Filharmonii, Najpiękniejszego Budynku Europy, stworzymy nową miejską strefę harmonii. Badanie słuchu, warsztaty, koncerty i inne przyjemności – to wszystko będzie czekało na nas w Miasteczku Dobrych Dźwięków.

ULICA W DOBRYM TONIE (foyer sali symfonicznej)
Zakupowy szał nie musi kojarzyć się z hałasem. Fani dobrych dźwięków będą mogli nabyć nasze płyty i książki w sklepie w Dobrym Tonie z 20% zniżką. Godziny otwarcia: 12:00-16:00

ALEJA DOBREGO SŁUCHU (foyer sali symfonicznej)
Sprawdź jak się ma Twój zmysł słuchu! Partner kampanii Słyszę Dobre Dźwięki – Centrum Mowy i Słuchu Medincus – zaprasza na przesiewowe badanie słuchu. Dodatkowo specjaliści odpowiedzą na wszystkie nurtujące nas pytania dotyczące profilaktyki słuchu. Badanie można wykonać w godzinach 12:00-14:30.

SKWER EKOLOGII DŹWIĘKÓW (hol Filharmonii)
W miasteczku swoje stanowisko będzie miał nasz kolejny partner – ekologiczna firma kosmetyczna Clochee. Będziemy mogli przerobić tam śmieci na zabawki, wziąć udział w akcji charytatywnej ratowania rysiów z Dzikiej Zagrody w Jabłonowie i coś dla nich #narysiować. Stanowisko czynne w godzinach 12:00-16:00

ULICA CO SŁYCHAĆ? (hol Filharmonii)
Na tej ulicy czekać będzie na nas stanowisko sponsora festiwalu – firmy Demant, zajmującej się protetyką słuchu. Oprócz ciekawostek na temat zmysłu słuchu, o których będzie można dowiedzieć się przy stoisku, znajdziemy tam wspaniałe gadżety oraz firmowa maskotka – Piesek D., z którym nasi najmłodsi słuchacze będą mogli zrobić sobie zdjęcie, przybić piątkę i zapytać „co słychać?”. Stanowisko czynne w godzinach 12:00-16:00

PLAC DOBRYCH DŹWIĘKÓW (scena w holu Filharmonii)

12:00 Przywitanie mieszkańców przez Panią Burmistrz Miasteczka – Dorotę Serwę

12:15 – Koncert Orkiestry Perkusyjnej Gamelan
Orkiestra działa przy Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Szczecinie i prowadzona jest przez profesjonalnych muzyków – Pawła Kornicza, Krzysztofa Seroczyńskiego oraz Katarzynę Michno. Pierwsze skrzypce grać będzie instrumentarium Orffa: rozbudowana sekcja instrumentów perkusyjnych, stanowiąca podstawę edukacji muzycznej. Ponownie przełamiemy stereotypy, urzeczywistnimy ideę „kultury włączającej” i co najważniejsze – rozbudzimy wyobraźnię młodszych i starszych melomanów. W programie koncertu znajdą się znane utwory w aranżacjach Pawła Kornicza i Krzysztofa Seroczyńskiego.

13:00 – Warsztaty migania „Kolory Szczecina”
Młodsi i starsi mieszkańcy Miasteczka nauczą się piosenki „Kolory Szczecina” z naszej najnowszej płyty „I żyli długo i w Szczecinie 2” w języku migowym. Agata Kosztowny wraz z Dariuszem Kosztownym nauczą podstaw języka migowego poprzez naukę piosenki. Na koniec warsztatów wszyscy wspólnie zamigamy!

14:00 – Warsztaty „Small steps w ekologii”
Warsztaty dla dzieci w wieku 6-8 lat. Podczas warsztatów najmłodsi fani dobrych dźwięków nauczą się ekologicznej piosenki, dowiedzą się jak segregować śmieci, a także rozwiążą recyklingowy quiz. Dla najbardziej aktywnych uczestników przewidziane są drobne upominki. Warsztaty zorganizowane są przez partnera festiwalu – firmę Clochee.

14:30 – Warsztaty „Samba Batucada dla początkujących”
Warsztaty bębniarskie poprowadzi Rafał Krzanowski – propagator sztuki perkusyjnej w jej każdej odsłonach i głowa grupy Bloco Pomerania. Dzieci, młodzież i dorośli poznają techniki gry na oryginalnych brazylijskich instrumentach. Podczas warsztatów nauczymy się kilku prostych aranżacji oraz stworzymy własne, niepowtarzalne rytmy.

15:30 – Show Bloco Pomerania – Plac Solidarności 1
Miasteczko Dobrych Dźwięków wyjdzie poza budynek Filharmonii. Show grupy sambowej Bloco Pomerania sprawi, że dobre dźwięki znajdą się na ulicach Szczecina. Samba funkcjonuje przede wszystkim na ulicy, dlatego festiwalowy dzień pełen wrażeń zakończymy na dachu Centrum Dialogu Przełomy.

Przez wszystkie dni festiwalu wieczorami budynek Filharmonii przyjmie turkusowe barwy. Jest to kolor osób Głuchych, oznaczający wyciszenie i spokój, symbol wiary w siebie i innych ludzi. Między 8 a 13 czerwca będziemy patrzeć na świat przez turkusowe okulary!

Wydarzenie jest częścią Festiwalu „Słyszę dobre dźwięki”, który odbywa się w dniach 8-13 czerwca 2021 r. To koncerty, wystawy i działania w przestrzeni miejskiej, poprzez które chcemy uwrażliwić Was na problem hałasu i uczyć dbania o słuch. Witold Lutosławski już pięćdziesiąt lat temu przewidywał katastrofalne skutki zaśmiecenia naszego otoczenia dźwiękowego. NIE WYSTARCZY ZATKAĆ USZY! – ostrzegał. Jeżeli się z nim zgadzasz, wejdź na uslysz.filharmonia.szczecin.pl.
Sponsorem Festiwalu Słyszę Dobre Dźwięki jest Demant.

Partnerami Festiwalu Słyszę Dobre Dźwięki są Fundacja PZU, pAudio, MEDINCUS, Komfort Ciszy, Ecophon, Beaton, Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Orła Białego w Świdwinie, Polski Związek Głuchych Oddział Zachodniopomorski, Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Szczecinie i CLOCHEE.
Partner festiwalu
Logo Clochee
Sponsor festiwalu
Logo Demant Szczecin