Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie powstała w 1948 roku, w którym to zintegrowano rozproszone siły rozmaitych zespołów funkcjonujących w powojennym Szczecinie, tworząc Robotnicze Towarzystwo Muzyczne.

Orkiestra to zespół ponad 90 wyśmienitych muzyków. Niewątpliwym walorem ich koncertów jest świetna akustyka
złotej sali symfonicznej przy ul. Małopolskiej, która stała się niejako impulsem do dynamicznego artystycznego rozwoju zespołu. W ostatnich sezonach występowały tu takie sławy, jak m.in.: Mischa Maiski, Dina Yoffe, Ingolf Wunder i Eric Lu, z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii występowały wybitni soliści, m.in.: Gâbor Boldoczki, Tabea Zimmermann, Christian Tetzlaff, Sergei Babayan, Francesco Tristano, Terence Blanchard i Matthew Herbert. Na podeście dyrygenckim stanęły zaś między innymi takie osobowości: Jerzy Maksymłuk, Eugene Tzigane, Łukasz Borowicz, Josë Luis Gomez i Ainârs Rubikis, Thomas Sanderling, Jacek Kaspszyk czy Antoni Wit (...czytaj więcej).
I Dyrygent
asystent dyrygenta
organizator pracy artystycznej
Dominik Wastowski
I skrzypce/koncertmistrz/kierownik
I skrzypce/koncertmistrz
I skrzypce
Edyta Wolańska (muzyk solista)
Olga Rozmus (honorowy muzyk solista)
Wioletta Borkowska
Elżbieta Fabiszak-Dąbrowska
Dominik Gugała
Joanna Hajkiewicz
Marcin Kieruczenko
Alina Krzyżewska
Anna Majewska
Maciej Musiał
Maria Nowak
Izabela Wojciechowska
II skrzypce/lider
Anna Przerwa (muzyk solista)
II skrzypce/kierownik
Robert Smoliński (muzyk solista)
II skrzypce
Diana Miszkiel-Gugała (muzyk solista)
Małgorzata Borowiecka
Robert Cybulski
Łukasz Górewicz
Aleksandra Górska
Małgorzata Kazimierczak
Miłosz Kosmal
Patrycja Kozak
Joanna Ostaszewska
Magdalena Pajestka
Zoia Piankowska
Alicja Poręba
altówka/kierownik/lider
Grzegorz Sadowski (muzyk solista)
altówka
Ewa Jungiewicz (muzyk solista)
Wojciech Mazur (muzyk solista)
Galina Smolińska (muzyk solista)
Ludmiła Rusin (honorowy muzyk solista)
Izabela Joniec
Dominika Kotlicka
Aleksandra Majewska
Zuzanna Ogorzelec
Luca Persico
wiolonczela/koncertmistrz/kierownik
wiolonczela/koncertmistrz
Yesong Lee
wiolonczela
Klara Świdrów (muzyk solista)
Hanna Del Noce (muzyk solista)
Jacek Tomczak (muzyk solista)
Ihor Chilipik
Dorota Cieśla
Katarzyna Meisinger
Beata Sawrymowicz
Natalia Wesołowska
kontrabas/kierownik/lider
Karol Nasiłowski (muzyk solista)
kontrabas
Paweł Jędrzejewski (muzyk solista)
Michał Mitschke (honorowy muzyk solista)
Jan Gottschling
Wojciech Gunia
Robert Możejewski
flet/kierownik
Anna Wojnowicz-Drężek (muzyk solista)
flet
Filippo Del Noce (muzyk solista)
Paweł Majewski (muzyk solista)
Joanna Kowalczyk (muzyk solista)
Elżbieta Podleśny-Głowacka
obój/kierownik
Piotr Kokosiński (muzyk solista)
obój
Izabela Kokosińska (muzyk solista)
Katarzyna Rachmaciej (muzyk solista)
Mateusz Żurawski (muzyk solista)
Grzegorz Święciochowski
klarnet/kierownik
klarnet
Krzysztof Baturo (muzyk solista)
Krzysztof Krzyżewski (muzyk solista)
Piotr Wybraniec (muzyk solista)
fagot/kierownik
Zbigniew Kania (muzyk solista)
fagot
Anna Bownik (muzyk solista)
Edyta Moroz (muzyk solista)
Michał Szydłowski (muzyk solista)
waltornia/kierownik
Dawid Kostrzewa (muzyk solista)
waltornia
Oleksandr Melnychenko (muzyk solista)
Katarzyna Sułkowska (muzyk solista)
Dmitrij Wdowiczenko (muzyk solista)
Radosław Zamojski (muzyk solista)
trąbka/kierownik
Sławomir Kuszwara (muzyk solista)
trąbka
Dawid Głogowski (muzyk solista)
Marcin Olkowski (muzyk solista)
Bogdan Rymaszewski (muzyk solista)
puzon/kierownik
Wojciech Bublej (muzyk solista)
puzon
Mateusz Kupski (muzyk solista)
Igor Puszkar (muzyk solista)
tuba
Tomasz Zienkowicz (muzyk solista)
perkusja/kierownik
Dariusz Jagiełło (muzyk solista)
perkusja
Jorge Luis Valcarcel Gregorio (muzyk solista)
Jacek Wierzchowski (muzyk solista)
Bogdan Pilak
harfa
Barbara Stalmierska (muzyk solista)
Czerwiec 2024
01CZE '24sb, 12:00
Kampania Słyszę Dobre Dźwięki 2023-2024BajkoterapiaWarsztaty
01CZE '24sb, 12:00
Galeria Poziom 4.RETROSPEKTYWA: Ryszard HorowitzWystawa
01CZE '24sb, 13:00
Kampania Słyszę Dobre Dźwięki 2023-20247 lekcji dookoła muzyki | Maciej SzymanowiczWernisaż
01CZE '24sb, 17:00
Kampania Słyszę Dobre Dźwięki 2023-2024 | KONCERTY RODZINNE 2023/2024Kim był Oz?Koncert rodzinnydla dzieci od 6. roku życia z opiekunami
02CZE '24nd, 12:00
Kampania Słyszę Dobre Dźwięki 2023-2024PregnatoWarsztaty
02CZE '24nd, 12:00
Galeria Poziom 4.RETROSPEKTYWA: Ryszard HorowitzWystawa
02CZE '24nd, 12:00
02CZE '24nd, 17:00
Kampania Słyszę Dobre Dźwięki 2023-2024 | KONCERTY RODZINNE 2023/2024Kim był Oz?Koncert rodzinnydla dzieci od 6. roku życia z opiekunami
04CZE '24wt, 10:00
Donuta zapraszaKoncert kameralnydla przedszkoli, klas I-III i seniorów
04CZE '24wt, 12:00
Donuta zapraszaKoncert kameralnydla przedszkoli, klas I-III i seniorów
05CZE '24śr, 10:00
Donuta zapraszaKoncert kameralnydla przedszkoli, klas I-III i seniorów
05CZE '24śr, 12:00
Donuta zapraszaKoncert kameralnydla przedszkoli, klas I-III i seniorów
08CZE '24sb, 09:00
RANIUTTOWarsztaty z publicznościądla dzieci od 1. do 2. roku życia z opiekunami
08CZE '24sb, 10:30
RANIUTTOWarsztaty z publicznościądla dzieci od 3. do 4. roku życia z opiekunami
08CZE '24sb, 12:00
RANIUTTOWarsztaty z publicznościądla dzieci od 5. do 6. roku życia z opiekunami
08CZE '24sb, 12:00
Galeria Poziom 4.RETROSPEKTYWA: Ryszard HorowitzWystawa
08CZE '24sb, 12:00
08 CZE, sb, 18:00 - MICHAŁ BAJOR- NO, A JA? [PRZENIESIONY Z 17.03.2024]koncert zewnętrzny
09CZE '24nd, 12:00
Galeria Poziom 4.RETROSPEKTYWA: Ryszard HorowitzWystawa
09CZE '24nd, 12:00
09CZE '24nd, 15:00
ACADEMICOAkademia Sztuki kameralnieKoncert kameralny
09 CZE, nd, 17:00 - ANDRZEJ SIKOROWSKIkoncert zewnętrzny
14CZE '24pt, 19:00
GRANDIOSO 2023/2024Zakończenie sezonu | BRANFORD MARSALISKoncert symfoniczny
15CZE '24sb, 12:00
Galeria Poziom 4.RETROSPEKTYWA: Ryszard HorowitzWystawa
15CZE '24sb, 12:00
15CZE '24sb, 17:00
15CZE '24sb, 19:00
GRANDIOSO 2023/2024Zakończenie sezonu [PRZENIESIONY NA 14 CZERWCA]Koncert symfoniczny
16CZE '24nd, 12:00
Galeria Poziom 4.RETROSPEKTYWA: Ryszard HorowitzWystawa
16CZE '24nd, 12:00
21CZE '24pt, 16:30
21CZE '24pt, 19:00
22CZE '24sb, 12:00
Galeria Poziom 4.RETROSPEKTYWA: Ryszard HorowitzWystawa
22CZE '24sb, 12:00
23CZE '24nd, 12:00
Galeria Poziom 4.RETROSPEKTYWA: Ryszard HorowitzWystawa
23CZE '24nd, 12:00
24CZE '24pn, 19:00
29CZE '24sb, 12:00
Galeria Poziom 4.RETROSPEKTYWA: Ryszard HorowitzWystawa
30CZE '24nd, 12:00
Galeria Poziom 4.RETROSPEKTYWA: Ryszard HorowitzWystawa
Lipiec 2024
2024
REPERTUAR